Reklama

Euromolestowanie czy manipulacja?

Opublikowano: czw, 27 gru 2018 00:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dariusz Matecki, radny Prawa i Sprawiedliwości ze Szczecina, zarzucił bystrzyckiej fundacji EuroWeek - Szkoła Liderów, że podczas organizowanych szkoleń językowych dla dzieci i młodzieży dochodzi do zachowań nieobyczajnych ze strony obcokrajowców prowadzących te kursy.

To manipulacja – odpiera zarzuty Adam Jaśnikowski, szef fundacji. Szczeciński bloger swoje oskarżenie oparł przede wszystkim na zdjęciach zamieszczanych przez uczestników językowych szkoleń na portalach społecznościowych. Na kilku z nich dziewczęta, robiąc sobie tak zwaną sweet focię, przytulają się do ciemnoskórych wolontariuszy. Sugestie szczecińskiego radnego postawiły na baczność troje ministrów: Annę Zalewską, Joachima Brudzińskiego i Zbigniewa Ziobro. Nadużycia seksualne - Jeżeli te doniesienia się potwierdzą, to wydam polecenie wszczęcia postępowania w tej sprawie – zapowiedział prokurator generalny Zbigniew Ziobro i dodał, że miałoby ono dotyczyć zbadania niepokojących doniesień o możliwych nadużyciach seksualnych wymierzonych w dzieci. Wcześniej, w związku z internetowymi publikacjami szczecińskiego radnego PiS-u, Joachim Brudziński, szef MSWiA, polecił komendantowi głównemu policji podjęcie stosownych działań. Konsultował się także w tej sprawie z minister edukacji narodowej Anną Zalewską. Do internetowego ataku odniósł się Adam Jaśnikowski, prezes EuroWeek – Szkoły Liderów. - Padliśmy ofiarą skrajnej manipulacji – stwierdził Jaśnikowski. Zaznaczył, że EuroWeek działa od ponad 20 lat. Co roku, na obozach integracyjnych, gości ok. 30 tys. osób. - Są to dzieci, młodzież, dorośli, a nawet seniorzy. Nigdy nie mieliśmy żadnego zgłoszenia od uczestników, że dzieje się coś złego – zapewnił (treść jego oświadczenia publikujemy w całości). Czują się zagrożeni EuroWeek zgłosiło sprawę policji. W ciągu ostatnich dni fundacja otrzymała dziesiątki wiadomości, w związku z którymi zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy trwającego właśnie, kolejnego obozu, czują się zagrożeni. Wcześniej mieli otrzymywać pogróżki. Prezes zwrócił się także do Ministerstwa Edukacji Narodowej z prośbą o przeprowadzenie kontroli podczas zjazdu. - Kuratorium oświaty już taką kontrolę przeprowadziło. Nie wykazała żadnych nieprawidłowości – zaznacza Jaśnikowski. Szkolenia Euroweek Szkoła Liderów od wielu odbywają się m.in. w Międzygórzu, Różance, Długopolu-Zdroju i Długopolu Dolnym oraz Lądku-Zdroju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy