Reklama

Duszniki-Zdrój dołączyły do programu profilaktyki raka jelita grubego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Burmistrz Miasta Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój dołączyły do programu profilaktyki raka jelita grubego - Zdjęcie główne

Duszniki-Zdrój: Mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań | foto Fot. Burmistrz Miasta Duszniki-Zdrój

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Duszniki-Zdrój: Mieszkańcy zyskają dostęp do bezpłatnych badań, dzięki którym można szybciej wykryć raka jelita grubego

Duszniki-Zdrój przystąpiły do Dolnośląskiego Programu Profilaktyki Raka Jelita Grubego. 

 

Kolejna gmina w programie

7 maja, burmistrz Piotr Lewandowski, podpisał porozumienie o wstąpieniu Gminy Duszniki-Zdrój do Dolnośląskiego Programu Profilaktyki Raka Jelita Grubego, którego inicjatorem jest Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Kilka tygodni temu do programu wstąpiła także Polanica-Zdrój. Program realizowany jest we współpracy z Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu. 

 

Co z tego mają mieszkańcy?

Dzięki programowi, mieszkańcy gminy Duszniki-Zdrój, mogą zrobić bezpłatne badania przesiewowe jelita grubego. Program badań przesiewowych ma za zadanie przede wszystkim przyspieszyć moment wizyty u lekarza, co pozwoli na diagnostykę wcześniejszych stadiów zaawansowania choroby. Rak jelita grubego jest uleczalny, ale musi zostać wcześnie wykryty. Wielu pacjentów trafia do szpitala już w momencie, kiedy choroba jest mocno rozwinięta. Nowotwór jelita grubego to co drugi zdiagnozowany nowotwór wśród kobiet i co trzeci u mężczyzn. Mieszkańcy zyskają dostęp do darmowych testów, które można wykonać samemu pod kątem wykrycia krwi utajonej. Jest to szybka i efektywna metoda na rozpoznanie niepokojących objawów, które mogą prowadzić do powstania raka jelita grubego. Pacjent wraz z pozytywnym wynikiem testu otrzyma informację, gdzie będzie mógł wykonać badanie kolonoskopowe. Pozwoli to na szybką diagnozę, a w szczególnych wypadkach kompleksowe leczenie w Dolnośląskim Centrum Onkologii.

Natalia Kołodziej, inf. Burmistrz Miasta Duszniki-Zdrój 

 

Duszniki-Zdrój dołączyły do programu profilaktyki raka jelita grubego

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy