Reklama

Duszniki-Zdrój. Bezpłatne badania stomatologiczne dla dzieci

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój. Bezpłatne badania stomatologiczne dla dzieci - Zdjęcie główne

Dentobus - walka z próchnicą u najmłodszych. | foto UM Duszniki-Zdrój

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Duszniki-Zdrój to kolejna gmina w naszym powiecie, która zawarła porozumienie z operatorem Dolnośląskiego Dentobusu NFZ w zakresie objęcia dzieci opieką stomatologiczną. Kiedy najmłodsi będą mogli odwiedzić Dentobus?

Duszniki-Zdrój. W najbliższy wtorek, 19 lipca, Dentobus stacjonować będzie przy Publicznym Przedszkolu w Dusznikach-Zdroju (ul. Krakowska). W godz. 8:00-14:00 dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z darmowej profilaktyki stomatologicznej. 

Podczas wizyty w Dentobusie lekarz zbada stan uzębienia i błon śluzowych, określi na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego, oceni wady zgryzu i wskaże ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych (np. ortodontycznej) zakończy się wydaniem karty Pacjenta. Z niej rodzic dowie się o potrzebach leczniczych swojego dziecka.

Pierwszeństwo będą miały dzieci z dusznickiego przedszkola i żłobka, w dalszej kolejności będą przyjmowane starsze roczniki. Szacujemy, że ok. godz. 10:30 powinny zakończyć się przeglądy dzieci ze żłobka i przedszkola. Nie obowiązuje rejestracja
- informuje Urząd Miejski w Dusznikach-Zdroju. 

Zgodnie z zaleceniami przeglądy stomatologiczne powinny być wykonywane co najmniej raz na 6 miesięcy. Wzięcie udziału w przeglądzie jest dobrowolne, bezpłatne i nie narzuca w żaden sposób kontynuacji, wyboru lekarza czy też metod i finansowania leczenia. Dentobus świadczy usługi wyłącznie dla dzieci i młodzieży (od 0 do 18 roku życia).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy