Reklama

Drugi wniosek na ekspresówkę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Drugi wniosek na ekspresówkę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 20 października do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu złożono wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Ząbkowice Śląskie – Łagiewniki. To środkowy odcinek przyszłej S8 Kłodzko – Wrocław. Kiedy wniosek na docinek Kłodzko - Ząbkowice Śląskie?

- Przygotowanie inwestycji idzie zgodnie z planem. 4 września złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla odcinka Łagiewniki - Wrocław (Magnice) - podkreśla Tomasz Żuchowski, szef GDDKiA. - Teraz złożyliśmy wniosek na odcinek Ząbkowice Śląskie - Łagiewniki, a w listopadzie planujemy złożyć do RDOŚ wniosek dla ostatniego z trzech odcinków, tj. Kłodzko - Ząbkowice Śl – dodaje. Decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach są niezbędne do uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej został dołączony raport o oddziaływaniu na środowisko przedmiotowej inwestycji, który jest jednym z elementów procedury oceny oddziaływania na środowisko przeprowadzanej przez RDOŚ, przed wydaniem decyzji środowiskowej. Jest to opracowanie, w którym dokonano szczegółowych prognoz oddziaływania budowy drogi ekspresowej S8 w zakresie hałasu, zanieczyszczeń powietrza, jakości wód oraz zawarto informacje na temat oddziaływania na inne komponenty środowiska (rośliny, zwierzęta, klimat, krajobraz, zdrowie i życie ludzkie). Określono w nim m.in. lokalizacja i parametry przejść dla zwierząt, zabezpieczeń akustycznych, urządzeń ochrony wód, nasadzeń zieleni, zakresu nadzoru przyrodniczego. Każdy, kto jest zainteresowany oddziaływaniem planowanej inwestycji na środowisko, ma możliwość zapoznania się z raportem na etapie konsultacji społecznych, które zostaną przeprowadzone przez RDOŚ we Wrocławiu w trakcie procesu wydawania decyzji środowiskowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy