Doral Nysa Kłodzko 81:70 AZS Częstochowa

Doral Nysa Kłodzko 81:70 AZS Częstochowa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPrzed meczem kibice zgromadzeni na hali zastanawiali się w jakiej dyspozycji są nasi koszykarze i jak zadziałała na nich środowa wysoka porażka.

Obawy jednak okazały się bezpodstawne, doralowcy wyszli na parkiet niezwykle skoncentrowani, pełni woli walki, dowodem czego w pierwszych minutach dosłownie zdemolowaliśmy rywali, na 4 minuty przed końcem I kwarty prowadziliśmy aż 20:4. Goście byli nieco zaskoczeni dobrą postawą kłodzczan, kompletnie nie radząc sobie w tworzeniu akcji. W kolejnych minutach akademicy powoli zaczęli odrabiać straty, ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:12.

Kolejna odsłona to już wyrównana gra obu drużyn, Doral nie pozwalał zniwelować zbudowanej na początku meczu przewagi, a częstochowianie nie pozwolili odskoczyć rywalom na większą różnicę punktową. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 42:31.

Druga połowa niewiele zmieniła, obraz meczu był podobny, do końca utrzymała się nasza przewaga w granicach dziesięciu punktów. Warto zwrócić uwagę na słabą dyspozycję gości przy rzutach osobistych, na 4 minuty przed końcem spotkania sędzia podyktował faul Artura Grygla, nasz zawodnik wyraził swoje niezadowolenie po czym sędzia podyktował faul techniczny, na linii rzutów osobistych zawodnicy z Częstochowy mieli cztery próby i nie wykorzystali ani jednej!

Wygląda na to, że porażka z Openem zadziałała na nasz zespół mobilizująco, dzisiejszego dnia zobaczyliśmy całkiem inna kłodzką drużynę. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Maciej Lepczyński 24pkt, który również został wybrany graczem kolejki. Na pochwały również zasługuje Mateusz Płatek za bardzo dobrą grę obronną. Po meczu na dzisiejszego solenizanta Michała Lipińskiego czekała miła niespodzianka, tort urodzinowy i życzenia od całego zespołu. My również przyłączamy się do życzeń i życzymy Michałowi wszystkiego dobrego oraz samych sukcesów sportowych.

DORAL NYSA KŁODZKO 81:70 AZS CZĘSTOCHOWA

(20:12, 23:19, 22:24, 16:15)

Doral: Lepczyński 24 (4), Grygiel 13 (1), Płatek 13, Lipiński 11, Weiss 8, Kowalski 4, Ulrich 4, Radwański 2, Kos 2, Obrzut 0, Kurowski 0, Walasek 0.

AZS Częstochowa: Bluma 22 (1), Sośniak 9 (1), Pałac 8, Pławucki 8, Kotyza 8, Saran 6 (1), Sztajner 4, Karkosza 3 (1), Rynkiewicz 2, Szlichta 0.