Reklama

Dolnośląskie Zachwyty 2020: Znamy zwycięzców z naszej okolicy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Dolnośląskie Zachwyty 2020: Znamy zwycięzców z naszej okolicy - Zdjęcie główne

Dolnośląskie Zachwyty 2020: Zobacz, które miejsca zachwyciły tyrystów | foto Fot. Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dolnośląskie Zachwyty 2020 wybrane. Zobacz, które miejsca w naszym regionie szczególnie zachwyciły turystów.

Dolnośląskie Zachwyty 2020. Cała akcja przeprowadzona przez Magdalenę Piotrowicz-Zbieraj, autorkę bloga o podróżach oraz Dolnośląską Organizację Turystyczną miała na celu zbadanie poziomu podróżnictwa w czasach pandemii koronawirusa. Gdzie w 2020 roku turyści spędzali czas? Zobacz ranking z Dolnego Śląska. 

 

Turystyka w dobie pandemii

Z pewnością oblicze turystyki zmieniło się wraz z przybyciem koronawirusa. Znacznie mniej osób zdecydowało się w ubiegłym roku wyjechać za granicę. Badanie miało sprawdzić, jak obostrzenia wpłynęły na atrakcje turystyczne w naszym regionie. Miało być ono również wyznacznikiem pod kątem promocji urokliwych miejsc Dolnego Śląska w 2021 roku. - Mijający rok bez wątpienia zmienił oblicze turystyki. Był trudny zarówno dla branży, jak i samych turystów. Wiele osób rezygnując z wyjazdów zagranicznych odkryło, że podróże po Polsce mogą być równie zaskakujące, jak dalekie wojaże. Inni musieli zmienić swoje podróżnicze przyzwyczajenia – zauważa Magdalena Piotrowicz-Zbieraj, autorka badań.

 

Badanie

Osoby, które wzięły udział w ankiecie odpowiadały na różne pytania, min. z kim i w jakich celach podróżują, jakie są główne atuty Dolnego Śląska oraz ile podróżowali w porównaniu do poprzednich lat. Okazuje się, że zdecydowana większość z nich podróżowała ze swoimi partnerami. Według turystów największymi atrakcjami Dolnego Śląska są góry, lasy, parki narodowe, zabytkowe budynki, fortyfikacje oraz muzea. Odwiedzali województwo dolnośląskie, aby zrelaksować się i poznać nowe miejsca, a także przebywać na łonie natury. Ponad 50% z nich podróżowało w ubiegłym roku tyle samo lub nawet więcej po Dolnym Śląsku. Wszyscy zwiedzający głosowali na najbardziej urokliwe miejsca. Z tego rankingu powstały Dolnośląskie Zachwyty 2020. 

 

Lista Zachwytów

Spośród 12 zachwycających miejsc, aż 5 znajduje się w naszym regionie. Turyści w ubiegłym roku zdecydowanie dobrze odnajdywali się w naszych okolicach. Szczególnie do gustu przypadły im Góry Stołowe. 

Najczęściej wskazywane miejsca:

1.    Karpacz w Karkonoszach

2.    Wrocław

3.    Góry Stołowe

4.    Karkonosze

5.    Kopalnia Złota w Złotym Stoku

6.    Szklarska Poręba w Karkonoszach

7.    Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim

8.    Zamek Książ w Walbrzychu

9.    Góry Sowie

10.    Szczeliniec w Górach Stołowych

11.    Rudawy Janowickie

12.    Międzygórze pod Masywem Śnieżnika

Natalia Kołodziej, inf. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy