Reklama

Do podziału 150 tysięcy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

 Do podziału 150 tysięcy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od 1 sierpnia można składać propozycje. Głosowanie potrwa miesiąc. Mieszkańcy zdecydują na co wydać 150 tys. zł

Rusza druga edycja budżetu obywatelskiego powiatu kłodzkiego. W 2020 roku do podziału jest 150 tys. zł. Zgodnie z przyjętymi przez władze zasadami koszt jednego zgłoszonego zadania musi mieścić się w granicach 5 -15 tys. zł. Propozycje zadań do budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który ma ukończone 18 lat, a także organizacje pozarządowe. Przyjmowanie propozycji rozpoczęło się 1 sierpnia i potrwa do 22 sierpnia. Zgłoszenia, które pozytywnie przejdą etap weryfikacji formalnej, przekazane zostaną pod głosowanie mieszkańcom powiatu kłodzkiego. Głosowanie odbędzie się od 30 września do 31 października. Za wybrane do realizacji uznane zostaną zadania, które uzyskały największą liczbę ważnych głosów, aż do wyczerpania puli środków. Szczegóły dotyczące budżetu obywatelskiego zamieszczone zostały na stronie: www.powiat.klodzko.pl. Sukces I edycji W ubiegłym roku zgłoszono 30 projektów, 27 walczyło o głosy mieszkańców, 10 wygrało i dostało kasę - od 10 do 17 tys. zł. Powiat kłodzki na pierwszą edycję budżetu obywatelskiego przeznaczyły 150 tys. zł. W sumie na obywatelskie projekty oddano przed rokiem ponad 8 tysięcy głosów, w tym 6,8 tys. ważnych. Największe poparcie uzyskały projekty: doposażenie w sprzęt OSP w Nowej Rudzie-Słupcu – 808 głosów; zakup i montaż bramek piłkarskich Kudowa-Czermna – 708 głosów; Remont łazienek w szpitalu w Kłodzku (oddział dziecięcy) – 568 głosów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy