Reklama

Czeski Broumov walczy o tytuł Kulturalnej Stolicy Europy. Miasto wspierają nasi samorządowcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB - Michał Piszko

Czeski Broumov walczy o tytuł Kulturalnej Stolicy Europy. Miasto  wspierają nasi samorządowcy - Zdjęcie główne

foto FB - Michał Piszko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Międzynarodowe jury wyłoniło finalistów konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2028. Jednym z kandydatów jest nasz sąsiad - czeski Broumov, liczący siedem tysięcy mieszkańców. Nasi samorządowcy podpisali w piątek deklarację poparcia dla tego projektu.

Przygraniczny Broumov zakwalifikował się do ścisłego finału konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2028. Zwycięzcę konkursu poznamy w czerwcu tego roku. Malownicze miasteczko, które zamieszkuje zaledwie 7 tys. mieszkańców, jest “najmocniejszym” kandydatem w historii konkursu.

W miniony piątek, 14 kwietnia, samorządowcy z naszego regionu spotkali się z przedstawicielami władz Broumov aby podpisać deklarację poparcia dla kandydatury:

My, przedstawiciele samorządów sąsiadujących z Kotliną Broumovską, wyrażamy nasze poparcie dla kandydatury Broumova zabiegającego o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2028 roku. Wyrażamy uznanie i szacunek dla pozycji i osiągnięć miasta w dziedzinie kultury i edukacji kulturalnej, opartej na wielowiekowej tradycji i doświadczeniach ostatnich dekad.

Broumov przyciąga wielu z naszych prawie 1 miliona mieszkańców oraz ponad 2 miliony turystów przybywających do naszego regionu. Jesteśmy przekonani, że uzyskanie tytułu wzmocni instytucjonalnie i programowo nasze życie kulturalne i edukacyjne, pozwoli na zwiększenie atrakcyjności turystycznej oraz podwyższy aktywność ekonomiczną naszej nowej przestrzeni transgranicznej, powstałej dzięki naszej obecności w Unii Europejskiej.

Każde z naszych powiatów, miast i gmin będzie współpracować z Broumovem w ramach wielu programów, inicjatyw i działań, które podejmiemy w ramach dwustronnych i wielostronnych projektów [...] Życzymy Broumovovi powodzenia w jego kandydaturze.

Swoje poparcie wyrazili: Starosta Kłodzki - Maciej Awiżeń, Burmistrz Nowej Rudy - Tomasz Kiliński, Wójt Gminy Nowa Ruda - Adrianna Mierzejewska, Burmistrz Miasta i Gminy Radków - Jan Bednarczyk, Burmistrz Kłodzka - Michał Piszko, Wójt Kłodzka - Zbigniew Tur, Burmistrz Kudowy-Zdroju - Aneta Potoczna, Burmistrz Polanicy-Zdroju - Mateusz Jellin, Burmistrz Dusznik-Zdroju - Piotr Lewandowski oraz Starosta Wałbrzyski - Krzysztof Kwiatkowski, Prezydent Wałbrzycha - Roman Szełemej, Burmistrz Mieroszowa - Andrzej Lipiński, Burmistrz Głuszycy - Roman Głód, Burmistrz Jedlina-Zdroju - Leszek Orpel.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy