Reklama

Czekając na koronatransport...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czekając na koronatransport... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wrócił z zagranicy i spacerował po mieście. Specjalny radiowóz - po długim oczekiwaniu - odwiózł go do Wrocławia.

Od godziny 10 do 18 czekał na przyjazd specjalnego policyjnego radiowozu, który zabrał go do Wrocławia.

 

Bezdomny, który mieszkał w Kłodzku, był w Hiszpanii. Poprzez kraje Beneluxu i Czechy wrócił do Polski. Nielegalnie, na rowerze przekroczył granicę w miejscu niedozwolonym i dotarł do Kłodzka. Zgodnie z procedurami powinien odbyć kwarantannę.

 

Niestety, z uwagi, że nie ma mieszkania, nie miał gdzie tej kwarantanny odbywać. Kiedy spacerował po mieście w poniedziałek został rozpoznany przez mężczyznę, mieszkańca Kłodzka, który prosił nas o zachowanie anonimowości.

 

- Powiadomiłem służby, że mężczyzna, który wrócił z zagranicy spaceruje po Kłodzku - opowiada nam. - Natychmiast przyjechał policja, zawiadomiła sanepid, Ośrodek Pomocy Społecznej. Wiedziałem, że miał być na kwarantannie, a chodzi po mieście i potencjalnie zaraża ludzi.

 

Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna został zabrany specjalnym policyjnym radiowozem przez policjantów ubranych w ochronny kombinezon do Wrocławia, aby tam odbył kwarantannę.

 

- Na terenie powiatu i samego miasta Kłodzka zostały przygotowane miejsca do kwarantanny. Nie ma jednak decyzji wojewody - mówi Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. - To było powodem, że tak długo czekał na przydzielenie miejsca do kwarantanny. Musieliśmy go przewieźć, żeby nie stwarzał potencjalnie zagrożenia. Czekając na transport, dostał jedzenie, herbatę, a strażnicy miejscy i policjanci pilnowali, aby nikt nie miał z nim kontaktu. Zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez Główny Inspektorat Sanitarny obowiązkowemu nadzorowi podlega osoba, która przebywała lub powróciła z obszaru, w którym występuje też lokalna lub o małym stopniu rozpowszechnienia transmisja COVID-19. Za przerwanie kwarantanny i wyjście na zewnątrz grozi 30 tysięcy grzywny.

 

 

 

 

Magdalena Głaz

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy