Reklama

Czechy: u naszych sąsiadów wprowadzono stan wyjątkowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czechy: u naszych sąsiadów wprowadzono stan wyjątkowy - Zdjęcie główne

Wyjazdy w celach turystycznych do Czech nie są obecnie możliwe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stan wyjątkowy w Czechach. Co to oznacza dla Polaków, którzy jeżdżą na co dzień do naszych sąsiadów?

Czechy. Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej od 5 lutego u naszych sąsiadów ponownie zaczął obowiązywać stan wyjątkowy. Od 18 grudnia przywrócone zostało ograniczenie swobodnego przemieszczania się, a od 5 lutego obowiązują nowe zasady wjazdu/wyjazdu na/z terytorium Czech. Podróżni z Polski (kraju czerwonego tj. sklasyfikowanego jako o wysokim ryzyku zakażenia COVID-19) mogą wjechać na terytorium Czech wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, czyli: do pracy, na leczenie, czy z powodów rodzinnych, o ile posiadają negatywny wynik testu na koronawirusa. Dla tych osób, przyjazd do Czech na okres powyżej 12 godzin wymaga: wypełnienia elektronicznego formularza lokalizacyjnego (https://plf.uzis.cz/) i okazania negatywnego testu PCR wykonanego nie później niż do 72h przed wjazdem lub antygenowego wykonanego nie później niż do 24 godzin przed wjazdem, a następnie poddania się kwarantannie i powtórzenia testu w Czechach do 5 dni od wjazdu.

 

Turyści przyjechać nie mogą

Wyjazdy w celach turystycznych nie są obecnie możliwe. Wyjątkiem od tej zasady, czyli zwolnieniem z obowiązku wypełnienia formularza lokalizacyjnego i testowania na COVID 19 zostali objęci m. in.: pracownicy transportu międzynarodowego, obywatele UE i cudzoziemcy posiadający zezwolenie na pobyt stały lub długoterminowy na terenie UE, którzy w ciągu 12 godzin przejeżdżają przez Czechy tranzytem, podróżujący do Czech na okres nieprzekraczający 12 godzin z pilnych powodów zdrowotnych, rodzinnych, biznesowych lub zawodowych (przy okazaniu dokumentu potwierdzającego cel przyjazdu), pracownicy transgraniczni, uczniowie i studenci, którzy w celu wykonywania pracy lub nauki regularnie przekraczają przynajmniej raz w tygodniu granicę z państwem sąsiadującym.

 

 

 

 

 

 

źródło: Starosta Maciej Awiżeń

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy