Reklama

Cudzoziemcy pracowali u nas nielegalnie. Straż Graniczna ujawniła wiele nieprawidłowości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Cudzoziemcy pracowali u nas nielegalnie. Straż Graniczna ujawniła wiele nieprawidłowości - Zdjęcie główne

Kontrola legalności zatrudnienia. | foto Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kontrola dokumentów 124 cudzoziemców przeprowadzona przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Kłodzka w dwóch firmach budowlanych wykazała, że 14 pracujących w nich cudzoziemców zatrudnionych było tam niezgodnie z przepisami.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Kłodzku zakończyli kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców oraz powierzania wykonywania im pracy w dwóch firmach budowlanych. Jedna z nich znajdowała się w powiecie ząbkowickim, druga natomiast w powiecie strzelińskim.

Funkcjonariusze Straży Granicznej kontrolą objęli legalność zatrudnienia 124 cudzoziemców - 30 obywateli Gruzji, 88 obywateli Ukrainy oraz 6 obywateli Białorusi
- czytamy w komunikacie Straży Granicznej.

Podczas przeprowadzonej kontroli ujawniono wiele naruszeń. Okazało się bowiem, że 7 cudzoziemców wykonywało nielegalnie pracę, dodatkowo pracodawcy nie poinformowali pisemnie właściwego powiatowego urzędu pracy o niepodjęciu pracy przez 7 cudzoziemców.

Za naruszenie przepisów zawartych w ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, pracodawcom grożą wysokie kary grzywny wynoszące nawet 30 tysięcy złotych
- informuje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy