Reklama

Co z choinkami po świętach?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Co z choinkami po świętach? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <p>Odbiór choinek w Lądku-Zdroju </p>

Nie ma znaczenia czy żywa czy sztuczna – choinka w pewnym momencie staje się odpadem. Jeżeli podejmiemy decyzję o jej wyrzuceniu, przekażmy drzewko służbom komunalnym. W Lądku-Zdroju (miasto) żywe choinki zostaną odebrane razem z bioodpadami, natomiast z terenu gminy pracownicy ENERIS Surowce odbiorą je w ramach zbiórki odpadów wielkogabarytowych. 

Żywe choinki należy wystawić przed posesję (zabudowa jednorodzinna) lub umieścić przy wiacie śmietnikowej (zabudowa wielorodzinna) do godziny 6:00 w dniu odbioru – bioodpadów (miasto Lądek-Zdrój) bądź odpadów wielkogabarytowych (gmina Lądek-Zdrój). Drzewka sztuczne pracownicy ENERIS Surowce będą odbierać zarówno z gminy jak i miasta razem z odpadami wielkogabarytowymi. Dokładne terminy odbioru znajdują się na stronie https://grupa-eneris.pl/nasze-uslugi/dla-mieszkancow/dolnoslaskie

Drzewka iglaste są bioodpadem, który tak jak inne odpady zbierane selektywnie, przyczynia się do odzysku surowców. Aby choinka mogła zostać zagospodarowana, a dzięki temu ulec całkowitemu rozkładowi, powinniśmy ją odpowiednio przygotować od odbioru przez służby komunalne. W tym celu należy usunąć z drzewka wszystkie elementy dekoracyjne, takie jak bombki i łańcuchy, a w przypadku choinek przekraczających 120 cm wysokości, oddzielić ich gałęzie, pociąć pień i umieścić je w brązowym pojemniku lub worku. Drzewka przekraczające wysokość 120 cm, których nie mamy możliwości pociąć, można przekazać służbom komunalnym w  terminach wyznaczonych na odbiór odpadów wielkogabarytowych. 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z sortowaniem odpadów  zapraszamy do kontaktu z Infolinią ENERIS Surowce: 801 00 38 38 lub [email protected] 

 

# # #

ENERIS to ogólnopolska firma działająca w obszarze ochrony środowiska, specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki odpadowej, wodno-ściekowej oraz nowoczesnej energetyki. Naszym głównym celem jest redukcja poziomu zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska – powietrza, wody i ziemi. Angażujemy się i posiadamy potencjał do budowy i finansowania efektywnych i innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla indywidualnych potrzeb gmin i przemysłu. Podstawą jest konsolidacja rozproszonych do tej pory zasobów i środków służących ochronie środowiska.  

W 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła spółka ENERIS Surowce S.A., która jest kontynuatorem działalności Veolia Usługi dla Środowiska, jednej z największych w Polsce spółek działających w sektorze gospodarki odpadami. W 2017 roku do Grupy dołączyły firmy: Recupyl – francuski lider recyklingu baterii i akumulatorów oraz MD-Proeco, zarządzająca Instalacją Termicznego Odzysku Odpadów Niebezpiecznych w Bydgoszczy.

Akademia ENERIS, Altvater, Chrzanów, CSR, ECO Ruda Śląska, edukacja ekologiczna, ekoedukacja, ekologia, elektrociepłownie, energetyka niskoemisyjna, energia odnawialna, ENERIS, ENERIS Energia, ENERIS Siemiatycze, ENERIS Surowce, ENERIS Woda, Gorzów Wielkopolski, gospodarka cyrkularna, gospodarka odpadami w gminie, gospodarka surowcami, gospodarka surowcami w gminie, Gospodarka w Obiegu Zamkniętym, gospodarka wodno-ściekowa, GOZ, granty, Grupa ENERIS, instalacja mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, Instalacja Termicznego Przetwarzania Odpadów Niebezpiecznych, instalacje środowiskowe, inwestycje w środowisko, Jaworzno, Kielce, Krapkowice, MBP, MBT, nowoczesne technologie ochrony środowiska, ochrona środowiska, oczyszczanie miasta, odbiór odpadów, odbiór śmieci, odpady, odpady komunalne, odpady niebezpieczne, odpady zmieszane, odzysk surowców, odzysk termiczny, odzyskiwanie surowców, Piła, Program Grantowy, RDF, Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych, RIPOK, Ruda Śląska, Segreguję nie widzę przeszkód, Siemiatycze, SNWP, społeczne zaangażowanie, społeczność lokalna, Strażnicy Planety, surowce, surowce wtórne, śmieci, środowisko naturalne, Tomaszów Mazowiecki, transport odpadów, usługi komunalne, utylizacja, utylizacja odpadów, Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy