Reklama

Co robi straż miejska?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Co robi straż miejska? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzkich strażników w ogóle nie widać – twierdzi mieszkaniec miasta. Cały czas pracujemy – odpiera komendant i wylicza mandaty i interwencje.

- Mam wrażenie, że nasi strażnicy miejscy w ogóle nic nie robią. Nie widać ich w mieście – stwierdził nasz Czytelnik (dane do wiadomości redakcji). - Czy Gazeta Kłodzka mogłaby sprawdzić, co oni zrobili np. w czerwcu? - zaproponował. Sprawdziliśmy. Z informacji przekazanej nam przez Piotra Występskiego, komendanta SM w Kłodzku, wynika, że jego ludzie w czerwcu pracowali normalnie. Wystawili kierowcom 81 wezwań w związku z naruszeniem przez nich przepisów ruchu drogowego. - Nałożono 46 mandatów karnych na łączną kwotę 5 tys. 250 zł, w rejestrze interwencji odnotowano 193 zgłoszenia, ponadto przeprowadzono 351 kontroli i wykonano 97 patroli (plus 9 rowerowych) – wylicza komendant Występski. Szef kłodzkich strażników miejskich wypowiedział się także w kwestii ruchu drogowego w obrębie starówki i ulic przyległych. Poinformował, że do stałych zadań prewencyjnych strażników należy kontrolowanie obiektów i miejsc, stale odwiedzanych zarówno przez mieszkańców, jak również turystów przyjeżdżających do miasta. Zaznaczył, że kontrole takie prowadzone są pod kątem utrzymania ładu i porządku publicznego oraz prawidłowości parkowania pojazdów. - Pamiętać należy, że zgodnie z ustaleniami, poczynionymi podczas spotkania władz miasta z kupcami, po godzinie 10.00 w rejonie rynku przebywać mogą 3 pojazdy, których kierowcy dostarczają towary do sklepów, mających siedzibę w Rynku i przy ulicach przyległych – zaznacza Występski. - Ponadto w rejonie dzielnicy staromiejskiej zaparkowanych jest codziennie ok. 15 aut kierowców niepełnosprawnych lub przewożących osoby niepełnosprawne, których znak zakaz ruchu nie dotyczy – dodaje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy