Reklama

Bystrzyca Kłodzka: Seniorzy poczekają na szczepionki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Antoni Kuczek Dolny-slask.org.pl

Bystrzyca Kłodzka: Seniorzy poczekają na szczepionki - Zdjęcie główne

Bystrzyca Kłodzka: Kiedy rozpoczną się szczepienia seniorów? | foto Fot. Antoni Kuczek Dolny-slask.org.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bystrzyca Kłodzka: W centrum zdrowia trwają szczepienia. Kiedy przyjdzie kolej na seniorów?

Bystrzyca Kłodzka: Nadal trwają szczepienia przedstawicieli grupy zerowej. Od połowy stycznia stycznia chęć zaszczepienia się mogą zadeklarować seniorzy. Kiedy dostaną pierwszą dawkę szczepionki?

 

Kiedy kolej seniorów?

Na razie seniorzy nie są jeszcze szczepieni. Po pierwsze dlatego, że cały czas trwa szczepienie grupy zero. Druga sprawa to o wiele mniejsze dostawy preparatów. - Mamy nadzieję, że te dostawy się zwiększą i będziemy mogli sprawnie przeprowadzić szczepienia wszystkich planowanych grup. Na ten moment jest u nas tak samo jak wszędzie. Czekamy z niecierpliwością na przyszły tydzień. Dowiemy się, jak to będzie dalej z zaopatrzeniem i przede wszystkim z ilością szczepionek.

 

Do kogo poszła szczepionka

W piątek, 22 stycznia byli szczepieni pracownicy domu pomocy społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej. Cały proces lekko się opóźnił z powodu braku szczepionek. Pierwsze szczepienia w Bystrzycy Kłodzkiej odbywały się między świętami Bożego Narodzenia, a Sylwestrem. Od piątku zaczęto podawać już drugą dawkę dla tych, którzy przyjęli pierwszą. Przypominamy, że należy ją przyjąć po odczekaniu co najmniej 3 tygodni od pierwszego zastrzyku. W Bystrzyckim Centrum Zdrowia zaszczepiło się już ponad 120 osób, co daje około 75-80% z całego personelu. - Zdecydowanie większy problem jest z personelem niemedycznym - ujawnia Jarosław Surówka, prezes szpitala w Bystrzycy Kłodzkiej. - Biały personel bardzo chce się szczepić - dodaje. Seniorzy, którzy już wyrazili chęć szczepienia niestety nie wiedzą jeszcze, kiedy dostaną pierwszą dawkę. Cały czas dzwonią do szpitala, jednak nie ma na ten moment żadnej konkretnej informacji odnośnie terminu dla nich. Priorytetem jest dokończyć szczepienia tzw. białego personelu. 

 

Bystrzyca Kłodzka - szpital sobie radzi

Bystrzyckie Centrum Zdrowia pod koniec 2020 roku dostało środki ochrony medycznej z agencji rezerw materiałowych. Oprócz tego placówka zgromadziła też zapasy w okresie letnim, kiedy było zdecydowanie mniej zakażeń. Władze szpitala zrobiły większe zakupy i teraz nie ma żadnego problemu z dostępnością środków medycznych. 

Natalia Kołodziej

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy