Reklama

Bystrzyca Kłodzka. Nie żyje Mieczysław Kamiński

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Gminy Bystrzyca Kłodzka

Bystrzyca Kłodzka. Nie żyje Mieczysław Kamiński - Zdjęcie główne

Nie żyje Mieczysław Kamiński - były burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej | foto Urząd Gminy Bystrzyca Kłodzka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej poinformował o śmierci Mieczysława Kamińskiego, byłego burmistrza.

Bystrzyca Kłodzka. Nie żyje Mieczysław Kamiński - burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej w latach 1990 - 1994 oraz 1998 - 2002, od 2010 roku radny Rady Miejskiej Bystrzycy Kłodzkiej. Kilka tygodni temu, podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej Bystrzycy Kłodzkiej, radni podjęli uchwałę o nadaniu mu tytułu „Honorowy Obywatel Bystrzycy Kłodzkiej”

Jako Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej uporządkował sprawy własnościowe w gminie poprzez przeprowadzenie komunalizacji mienia tj. nieruchomości, tysiące hektarów gruntów oraz 400 ha lasów. W latach 1991 - 1992 zagłębiając tajniki samorządności na Uniwersytecie Warszawskim nawiązał kontakt z ówczesnym Wójtem Gminy Kaźmierz, który był impulsem do nawiązania ścisłej i owocnej współpracy obu gmin, która trwa do dnia dzisiejszego. Pod koniec I kadencji w maju 1994 r. podpisał umowę partnerską z miastem Usti nad Orlicą – Republika Czeska
- czytamy w gminnym komunikacie.

Będąc włodarzem miasta został delegatem Gminy do Sejmiku Samorządowego Województwa Wałbrzyskiego oraz delegatem na Sejmik Samorządu Krajowego. W 1998 roku został ponownie wybrany na burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej. Zaangażował się w odbudowę miasta po zniszczeniach dokonanych przez powódź tysiąclecia.

Mieczysław Kamiński urodził się 1950 roku w Głuchołazach. Ukończył tamtejsze Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego. W 1973 roku po ukończeniu Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku historia, rozpoczął pracę jako nauczyciel w bystrzyckich szkołach średnich. Ucząc historii w okresie PRL-u uczył prawdy, nie było dla niego białych plam – tak wspominają nauczyciela jego uczniowie i absolwenci. Za pracę nauczyciela historii w szkołach bystrzyckich otrzymał kilkukrotnie nagrodę Kuratora Oświaty i Wychowania w Wałbrzychu, Ministra Oświaty i Wychowania oraz Złoty Krzyż Zasługi. Pełnił funkcję wicedyrektora LO w Bystrzycy Kłodzkiej. Był także kilka lat nauczycielem metodykiem historii w województwie wałbrzyskim. W latach 80 XX wieku zaangażował się w działalność opozycyjną wstępując do „NSZZ Solidarność”.

Redakcja portalu Kłodzko24.eu składa najbliższym szczere kondolencje. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy