Reklama

Bystrzyca Kłodzka. Chcą zlikwidować ZUS. Burmistrz interweniuje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: prt sc - Google Maps

Bystrzyca Kłodzka. Chcą zlikwidować ZUS. Burmistrz interweniuje - Zdjęcie główne

foto prt sc - Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bystrzyca Kłodzka: W piątek, 3 marca, burmistrz Renata Surma spotkała się z dyrektorem Oddziału ZUS w Wałbrzychu Beatą Dyko i kierownikiem Inspektoratu ZUS w Kłodzku Moniką Machnik w sprawie utrzymania Punktu Obsługi Klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Bystrzycy Kłodzkiej.

Bystrzyca Kłodzka. W trosce o dobro mieszkańców czterech gmin (Międzylesie, Stronie Śląskie, Lądek Zdrój i Bystrzyca Kłodzka), burmistrz Renata Surma jasno i zdecydowanie wyraża swoje stanowisko do pojawiających się w przestrzeni publicznej informacji o zlikwidowaniu punktu obsługi klienta ZUS w Bystrzycy Kłodzkiej.

W liście do Beaty Dytko - Dyrektor ZUS w Wałbrzychu, Renata Surma zwróciła uwagę na problem wykluczenia komunikacyjnego:

Pragnę zauważyć, że punkt obsługuje w chwili obecnej mieszkańców czterech najbardziej oddalonych i słabo skomunikowanych z Kłodzkiem gmin [...] Znajdujące się na tym terenie miejscowości i przysiółki są często mocno rozproszone, przez co region ten mocno boryka się z problemem wykluczenia komunikacyjnego - problem ten należy rozumieć dwojako: zarówno w sensie organizacji połączeń środkami transportu publicznego (brak linii autobusowych, rzadkie kursowanie pociągów PKP) jak i dostępu oraz korzystania z sieci teleinformatycznych (braki zasięgu, częste uszkodzenia linii, itp.). 

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej stwierdziła, że rozumie czynniki ekonomiczne przemawiające za likwidacją Punktu Obsługi Klienta ZUS, podkreślając jednocześnie, że nie zawsze czynniki te są najważniejsze:

Rozumiem, że czynniki ekonomiczne, determinujące zmiany w obszarze sprzedaży i obsługi klientów, są ważne. Jednak w trosce zarówno o wizerunek instytucji jak i - przede wszystkim - o dobro mieszkańców czterech gmin, proszę rozważyć, czy czynnik społeczny nie jest w tym przypadku priorytetową przesłanką do zaniechania planowanej likwidacji POK ZUS w Bystrzycy Kłodzkiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy