Reklama

Bystrzyca Kłodzka. Spółka bez ziemi. Nie będzie mieszkań?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bystrzyca Kłodzka. Spółka bez ziemi. Nie będzie mieszkań? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka SIM Sudety ma wybudować w Bystrzycy Kłodzkiej 27 tanich mieszkań pod wynajem. Gmina przystąpiła do spółki, ale nie chce przekazać ziemi pod planowany budynek. Dlaczego? Bo zdaniem radnych z tanich mieszkań robią się drogie lokale dla bogatych

Bystrzyca Kłodzka. Samorządowcy zwołali nadzwyczajną sesję Rady Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej. W programie był tylko jeden punkt: przyjęcie uchwały w sprawie przekazania aportem Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej SIM Sudety ziemi pod budowę domu z 27 mieszkaniami. Uchwałę odrzucono. Przeciwko niej było 9 radnych, a trzech wstrzymało się od głosu. Nikt nie był za podjęcie uchwały i przekazanie aportem ziemi pod budynek mieszkalny (0,35 ha). Dlaczego?

Kiedy pojawiła się incjatywa mieszkań pod wynajem budowanych przez SIM, mówiono, że czynsz będzie na poziomie 14 zł za m kw. Teraz mówi się już o 20 zł za metr kw. Co będzie za 4 lata? Stawka wzrośnie do 50 zł za metr kw. i z taniego mieszkania pod wynajem zrobi się drogie mieszkanie dla bogatych
– przewiduje radny Andrzej Gałan, przewodniczący komisji budżetu i finansów.

Radny Gałan dodaje: Tych wątpliwości jest coraz więcej i dlatego nie podjęliśmy uchwały o przekazaniu naszego majątku, a chodzi o działkę wartą ponad 617 tys. zł.

Co dalej z udziałem Bystrzycy Kłodzkiej w spółce SIM, do której przecież należy? Na razie nie ma decyzji, czy bystrzycki samorząd zostanie w niej, czy zdecyduje się odjeść. Rodzi się też pytanie, co z innymi gminami, które należą do SIM-u, a jest ich 17, w tym 10 w powiecie kłodzkim?

Z innymi gminami wszystko idzie zgodnie z planem, w 12 gminach mamy już nie tylko ziemię pod inwestycje, ale pozwolenia na budowę
– zapewnia Zbigniew Kieras, prezes SIM-u Sudety.

Prezes dodaje z nadzieją: Tylko Bystrzyca wyłamała się z tego. Jeśli radni mieli tle wątpliwości, mogli zaprosić mnie na spotkanie. Chętnie wszystko bym im wytłumaczył. Ciągle jest jeszcze na to czas.

Ziemię pod budowę przekazali między innymi samorządowcy Kłodzka, Lądka-Zdroju i gminy wiejskiej Kłodzko.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy