Reklama

Bystrzyca Kł.: Poprawi się bezpieczeństwo na skrzyżowaniu DK33

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. GDDKiA we Wrocławiu

Bystrzyca Kł.: Poprawi się bezpieczeństwo na skrzyżowaniu DK33 - Zdjęcie główne

Nie poinformowano jeszcze o terminie rozpoczęcia prac. | foto Fot. GDDKiA we Wrocławiu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bystrzyca Kł.: GDDKiA we Wrocławiu wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na rozbudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 33 z drogą wojewódzką nr 392 w kierunku Stronia Śląskiego i drogą powiatową nr 3236D w kierunku Bystrzycy Kłodzkiej.

Bystrzyca Kł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o planie zmiany układu komunikacyjnego, który na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu. W przetargu wybrano ofertę firmy Eurovia Polska S.A. , która zaproponowała wykonanie prac za kwotę ponad 5,2 mln złotych. GDDKiA planowało przeznaczyć na inwestycję pinad 7 mln zł.

W ramach inwestycji wykonania będzie między innymi: rozbudowa skrzyżowania, budowa dodatkowych pasów ruchu – lewoskręty, budowa sygnalizacji świetlnej, budowa chodnika, budowa przejścia dla pieszych, przebudowa oświetlenia drogowego , budowa niezbędnych kanałów Nie poinformowano jeszcze o terminie rozpoczęcia prac.technicznych oraz przebudowa rowów przydrożnych i wykonanie oznakowania.

Światła wpłyną na poprawę bezpieczeństwa

Według policyjnych statystyk skrzyżowania z drogą pierwszeństwa przejazdu są szczególnie niebezpiecznym miejscem. Tylko w 2020 rokuy w Polsce w takich miejsach doszło do prawie 6,5 tysiąca wypadków, w których śmierć ponosło 410 osób, a obrażeń ciała doznało ponad 7,5 tysiąca osób. Główną przyczyną wtpadków na skrzyżowaniach z pierwszestem przejazdu jest nieustąpianie pierwszeństwa przejazdu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy