Reklama

Biskup przed sądem

Opublikowano: sob, 25 sty 2020 07:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Biskup przed sądem - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu zapadł prawomocny wyrok w sprawie z powództwa parafian z Szalejowa Górnego przeciwko Ignacemu Decowi, biskupowi Diecezji Świdnickiej.

Sprawa dotyczyła byłego proboszcza, ks. Krzysztofa Trybulca. W opinii parafian z Szalejowa sprawującemu posługę od trzydziestu lat proboszczowi biskup przypisywał nieprawdziwe i krzywdzące zarzuty. Pozew złożyło 19 parafian. Żądali przeprosin oraz wypłaty zadośćuczynienia w wysokości 5 tys. zł na cele charytatywne. Sądy dwóch instancji uznały te roszczenia za bezzasadne. Obecnie w świdnickim sądzie (od lipca ubiegłego roku) toczy się sprawa z powództwa cywilnego o naruszenie dóbr osobistych, jaką biskupowi wytoczył sam ks. Trybulec. 8 listopada w Sądzie Okręgowym w Świdnicy odbyło się kolejne posiedzenie w tej sprawie. Było jednak krótkie, bo ks. Trybulec znowu – podobnie jak 26 lipca - nie pojawił się w sądzie. – Nadal jest chory i nie może uczestniczyć w postępowaniu – powiedział pełnomocnik Krzysztofa Trybulca. Sąd przyjął wyjaśnienia ale... – To powód złożył wniosek o przesłuchanie stron – stwierdził sędzia Arkadiusz Marcia, rozstrzygający sprawę. – Sąd postanowił, że jeśli powód nie stawi się ponownie, pominie dowód z jego przesłuchania – zaznaczył i wyznaczył termin kolejnej rozprawy na luty 2020 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.