Reklama

Biskup Ignacy Dec broni wystąpienia księdza Rydzyka dot. pedofilii

Opublikowano: sob, 12 gru 2020 00:01
Autor:

Biskup Ignacy Dec broni wystąpienia księdza Rydzyka dot. pedofilii - Zdjęcie główne

Biskup Ignacy Dec okazał wsparcie księdzu Tadeuszowi Rydzykowi

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biskup Ignacy Dec o słowach ojca Rydzyka dotyczących problemu pedofilii i wykorzystywania seksualnego w kościele katolickim: Spontaniczna wypowiedź, obarczona skrótami myślowymi.

Biskup Ignacy Dec skomentował słowa księdza Rydzyka, które wypowiedział na urodzinach Radia Maryja. Wypowiedź dotyczyła pedofilii w kościele.

 

A kto nie ma pokus?

Ksiądz Tadeusz Rydzyk na urodzinach radia Maryja odniósł się do zarzutów wysuwanych pod adresem biskupa Edwarda Janiaka. Mowa o zarzutach, według których miał ukrywać przestępstwa seksualne podległych mu księży. Rydzyk stwierdził w swoim wystąpieniu, że biskup Janiak to współczesny męczennik mediów. - Zobaczcie, ile na mnie piszą i mówią. Panie ministrze sprawiedliwości, gdybym był winny, to powinniście mnie zamknąć, bym już siedział - według tego, co oni mówią. Dlatego zwróćmy uwagę na to, co mówią, i nie dajmy się. Nie dajmy się. I w Kościele się nie dajmy. To, że ksiądz zgrzeszył... no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże - podsumował duchowny. Jego wypowiedź zabrzmiała echem w wielu polskich mediach i nie tylko. Oburzeni obywatele posądzili ojca Rydzyka o brak poszanowania dla ofiar molestowania przez księży oraz bagatelizowanie problemu pedofilii w kościele. 

 

W obronie Rydzyka

Biskup Ignacy Dec, który pełni funkcję biskupa seniora diecezji świdnickiej wyraził słowa wsparcia dla Tadeusza Rydzyka. - Ojciec Tadeusz podczas rocznicy Radia Maryja nie rozsądzał o niewinności lub winie ks. bp. Edwarda Janiaka. Nie podważał także żadnych decyzji kościelnych, jakie wobec niego zostały podjęte. Kto słucha wypowiedzi dyrektora Radia Maryja na antenie, ten wie, że ani on, ani całe środowisko Radia Maryja nie broni żadnych grzesznych zachowań, tym bardziej w Kościele. Spontaniczna wypowiedź, obarczona skrótami myślowymi, została powielona i jest przedstawiana w nieprawdziwym świetle. Nieprzychylne media pokazały nawet skrót tej wypowiedzi, a po niej oklaski, których nie było. My jednak podkreślamy, że potępić należy czyny, a nie, jak czynią to liberalne media - osoby - rozprawiał biskup Dec. 

 

Echo medialnej burzy

Do wystąpienia Tadeusza Rydzyka odniosła się także warszawska parafia Redemptorystów. Zakonnicy twierdzą, że Radio Maryja pod kierownictwem ojca Rydzyka niejednokrotnie wyrażało potępienie wobec pedofilii w kościele. Dodali także, że wypowiedź duchownego odnosiła się do sytuacji medialnej w Polsce i nie miała na celu bagatelizowania ofiar przestępstw seksualnych. Sam Tadeusz Rydzyk wydał kolejne oświadczenie, w którym podkreślił, że nie chciał nikogo zranić, a sprawcy przestępstw seksualnych powinni spotkać się ze stosowną karą. 

N.Kołodziej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy