Reklama

BIP-y pod lupą

Opublikowano: śr, 8 maj 2019 22:00
Autor:

BIP-y pod lupą - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorządowe biuletyny informacji publicznej powinny dawać mieszkańcom szybki dostęp do tego, co dziej się w urzędach. Powinny donosić o tym co robią wójt, burmistrz i starosta oraz radni. W praktyce urzędnicze informowanie wygląda czasami dość żałośnie. Oto kilka przykładów.

Wyłowiliśmy kilka przykładów na to, jak publiczna informacja nie informuje lub informuje z takim opóźnieniem, że można ją uznać za zeszłoroczny śnieg. Jedynym pociesznie jest to, że sesję są teraz nagrywane i może je poprzez internet oglądać. Problem w tym, że chyba nikt, nie ma tyle czasu, żeby oglądać 3-godzinne posiedzenia. BIP powiatu kłodzkiego W zakładce protokoły z sesji ostatni dokument dotyczy posiedzenia z 27 lutego (stan na 15 kwietnia). Powiatowi urzędnicy w tej kwestii wcale nie są jednak tacy najgorsi (patrz BIP gminy Kłodzko) BIP Polanicy-Zdroju BIP uzdrowiskowy też jest mocno opóźniony. Ostatni protokół z sesji dotyczy posiedzenia z 31 stycznia (stan na 15 kwietnia). Poza tym dokumenty zostały „wykastrowane” z wypowiedzi radnych. Nawet przed głosowaniem uchwały budżetowej na rok 2019 nie ma w protokole żadnej dyskusji, tak jakby na sesji nie było radnych, albo była to sesja niema (wzorem Sejmu Niemego) BIP Bystrzycy Kłodzkiej Protokoły z sesji tej kadencji zostały mocno uproszczone. Dla przykładu zapis procedowania uchwały w sprawie metody ustalania opłaty za wywóz śmieci z domków letniskowych (z 27 marca) wygląda tak: › Przewodniczą rady i wiceburmistrz przedstawili projekt. › Przewodniczący komisji budżetu przedstawił pozytywną opinię. › Głos w dyskusji zabrali: radny Mieczysław Kamiński, wiceburmistrz Hucaluk, kierownik wydziału UM w Bystrzycy i radna Halina Krzysztofik. I koniec. O czym dyskutowano, o co się spierano – nie wiadomo. > Głosowanie uchwały: 8 za 5 przeciw. Problem w tym, że z protokołu nie wynika, dlaczego tych 5 radnych było przeciw. Informacja jest, a jakby jej nie było. BIP gminy Kłodzko W tym BIP-ie w zakładce protokoły z sesji ostatni dokument dotyczy posiedzenia z 28 grudnia 2018 roku (stan na 15 kwietnia). Urzędnikom gminnym przypominany, że już od 4,5 miesiąca mamy nowy rok 2019

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.