Beniaminek pokonał spadkowicza

Opublikowano:

Beniaminek pokonał spadkowicza - Zdjęcie główne

Wiadomości Zjednoczeni wiosną wywalczyli awans do okręgówki Nysa przeciwnie, została zdegradowana do okręgówki z IV ligi

W pierwszej kolejce rozgrywek ligi okręgowej drużyna, która do niedawna grała w IV lidze spotkała się z zespołem A-klasowym, rozpoczynającym dopiero przygodę w okręgówce. Beniaminek, Zjednoczeni ścinawka średnia, pokonał dużo bardziej utytułowaną drużynę z Kłodzka 2:0, sprawiając największą sesję I kolejki spotkań.

Co prawda od samego początku to kłodzczanie narzucili swój styl gry, a Zjednoczeni tylko czasami konstruowali akcje zaczepne, ale grali mądrze, wyczekując na swoją szansę. Znakomitą sytuację na zdobycie bramki miał w 30 minucie spotkania Tomasz Lisowicz. Piłka po strzale napastnika Nysy, odbiła się od słupka, a dobitka Pawła Mateckiego poszybowa ła tuż nad bramką Zjednoczonych. Jedną dogodną, lecz także niewykorzystaną sytuację mieli również pod koniec I połowy gospodarze.
W drugiej części meczu obraz gry nie zmienił się wiele. Nysa nadal atakowała, a gospodarze umiejętnie bronili się i czekali by skontrować. Pierwsza bramka padła jednak po stałym fragmencie.
W 63 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Kęskę gola zdobył Paweł Saczka. Ten sam zawodnik na kwadrans przed końcem meczu ustalił jego wynik strzelając z 16 metrów drugiego gola. Po stracie pierwszej bramki podrażniona Nysa włączyła drugi bieg, ale nie przełożyło się to na lepszą skuteczność strzelecką.

Składy z niedzielnego meczu. Zjednoczeni: B. Kęska - J. Bala, Majdak, Kołodziejczyk, Wojtkowiak, Tomasik (63 Pasiut), Pancerz (89 Ziental), Kot, A. Ziental, D. Kęska, P. Saczka (80 Sypień). Nysa: Kazimierczak - Głasek (73 Kulak), Syper, Madej, Hajłasz (73 Cebulski), Jakusłowski (73 Kaletka), Grzegorzewski, Matecki, Milewski (46 Stopa), Kowalski, Lisowicz.
Pierwszy mecz w sezonie 2010/2011 przegrała także Iskra Jaszkowa Dolna. Ta drużyna na własnym stadionie uległa 1:2 Sparcie Ziębice. Kryształ Stronie śląskie i Włókniarz Kudowa-Zdrój ligowe rozgrywki rozpoczęli z kompletem punktów. Ta pierwsza drużyna pokonała Białego Orła Mieroszów 3:2, ta druga - Juventur Wałbrzych 4:1. W ten weekend nasze zespoły zagrają: Grom Witków - Iskra Jaszkowa Dolna; Biały Orzeł Mieroszów - Włókniarz Kudowa- Zdrój; Kryształ Stronie Śląskie - Nysa Kłodzko, Victoria Świebodzice - Zjednoczeni Ścinawka Średnia.