Reklama

Jednośladem na spacer

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jednośladem na spacer - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Kłodzku ruszyła budowa ścieżki rowerowej. Będzie gotowa jesienią. Połączy obrzeża miasta. Będzie mierzyć ponad 4 km.

Kłodzko pozyskało blisko 2,5 mln zł ze środków UE na budowę ścieżki rowerowej. Właśnie ruszyła budowa. Trasa dla jednośladów będzie przebiegać od ul. Nowy Świat, przez ulice Traugutta, Zawiszy Czarnego, Daszyńskiego, Malczewskiego, Kusocińskiego, do dróg polnych w kierunku Krosnowic. – Do tej pory Kłodzko nie miało takiej ścieżki rowerowej – mówi Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. – Nie ma chyba żadnej wątpliwości, że jest ona potrzebna. Zresztą wielokrotnie podczas moich spotkań z mieszkańcami słyszałem, że właśnie ścieżki rowerowe są oczekiwane – dodaje. W ramach inwestycji wykonana zostanie droga rowerowa, ciągi pieszo-rowerowe o łącznej długości 4,2 km i szerokości od 2 do 3 m. Wykonane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu: balustrady, odpowiednie oświetlenie, pochylnie zjazdowe dla rowerzystów. Ścieżka powstanie w ramach projektu pn. „4 Doliny - Inwestycje ograniczające indywidualny ruch zmotoryzowany w centrach miast”, realizowanego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej, Gminą Bardo i Polanicą-Zdrojem. Propozycję przebiegu ścieżek przedstawiło Stowarzyszenie Rowerowe Ziemi Kłodzkiej 4 Doliny. Całkowity koszt inwestycji to 2,8 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy