reklama

Będzie rewolucja?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Będzie rewolucja? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościZmiany i tylko na lepsze. Turyści masowo odwiedzają Park Narodowy Gór Stołowych, a od przyszłego roku park ma szansę stać się jeszcze atrakcyjniejszym turystycznie miejscem.
Reklama lokalna
reklama

Na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych znajduje się ponad 100 kilometrów szlaków turystycznych. Wszystkie szlaki są regularnie sprzątane. Regularnie usuwane są też drzewa, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu turystów. Część szlaków w parku została już przystosowana do ruchu turystycznego, niektóre jeszcze na to czekają. - Do najpopularniejszych tras turystycznych w Parku Narodowym Gór Stołowych należy labirynt Błędnych Skał. Na jego terenie w 2017 roku podjęliśmy działania mające na celu poprawę komfortu zwiedzania poprzez wymianę starych, zużytych barierek oraz wymianę drewnianych podestów, po których poruszają się turyści – przypomina Bartłomiej Jakubowski, zastępca dyrektora parku. - W bieżącym roku skupiliśmy nasze działania na równie popularnej trasie turystycznej na Szczelińcu Wielkim. Podobnie jak na Błędnych Skałach modernizacja będzie obejmować wymianę infrastruktury metalowej, która służyła od 20 lat – zapewnia dyrektor. Nowy parking i pociągi elektryczne To jednak nie jedyne zmiany. Turyści mogą już korzystać z nowego parkingu, na którym znajduje się 100 miejsc dla samochodów osobowych. - Parking znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 387 na przeciwko wjazdu na Błędne Skały. Wyłożony jest kostką piaskowcową pochodzącą z lokalnego kamieniołomu, a nowo powstała infrastruktura turystyczna jest zgodna z promowanym przez park stylem sudeckim – przypomina Jakubowski. W najbliższych latach dyrekcja parku planuje stworzyć też alternatywną trasę na Błędnych Skałach dla osób, które nie są w stanie zwiedzać labiryntu. - Jednym z elementów trasy będzie konstrukcja drewniana, która ominie trudności niemożliwe do pokonania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Trasa obejmie część labiryntu, która dotychczas była niedostępna dla zwiedzających. Trwa wyszukiwanie najdogodniejszej alternatywnej trasy – zapowiada Bartłomiej Jakubowski. Dyrekcja parku przymierza się do realizacji jeszcze jednej inwestycji. Jeżeli wszystko się uda, to być może od przyszłego roku w parku pojawią się pociągi elektryczne, które będą przewozić turystów z dolnego parkingu na górny, pod sam labirynt. Milion w rok W ubiegłym roku Park Narodowy Gór Stołowych odwiedziło ponad milion turystów. Prowadzone badania w zakresie ruchu turystycznego na terenie parku wskazują, że w tym roku park odwiedziła zbliżona liczba turystów co w roku ubiegłym.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama