Reklama

Bank żywności na bruk

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Bank żywności na bruk - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tony żywności zamiast do potrzebujących mogą trafić na śmietnik. Powodem zły stan techniczny budynku, w którym kłodzkie koło Towarzystwa im. św. Brata Alberta prowadzi jedyny w powiecie bank żywności.

- Miesięcznie trafia do nas kilkanaście ton żywności. Rozdajemy ją potrzebującym z całego powiatu. To prawie 2 tys. ludzi – mówi Jerzy Kowalczyk i Jacek Mencel z kłodzkiego koła Towarzystwa im. św. Brata Alberta. - Oprócz żywności przechowujemy w magazynie przy ul. Łukasińskiego meble, sprzęt RTV i AGD oraz sprzęt rehabilitacyjny – dodają. Na początku marca jak grom z jasnego nieba spadło na szefów kłodzkiego koła Towarzystwa im. św. Brata Alberta wezwanie, że mają opróżnić magazyny i to do 15 marca. Domaga się tego syndyk masy upadłościowej PH Domino, domaga, bo stan budynków jest tak fatalny, że trzeba wykonać w nich prace zabezpieczające (przede wszystkim dach, który przecieka). Syndyk nie ma funduszy na prace remontowe, jakie zalecił inspektor budowlany i dlatego chce zamknąć budynek i wyłączyć go z jakiegokolwiek użytkowania. - Tylko co z naszą żywnością? Nie ma w Kłodzku drugiego tak dużego pomieszczenia, do którego moglibyśmy się przenieść – mówi Kowalczyk i Mencel. - Naszym zdaniem tylko jeden budynek jest w złym stanie. Te drugi, w którym prowadzimy magazyn, mógłby być dalej użytkowany – dodają. Sprawę zna Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. Samorządowiec deklaruje, że może przejąć budynki po Domino, ale nieodpłatnie, bo jest on w fatalnym stanie i na dodatek obciążony hipoteką na prawie 1,5 mln zł. - Jeśli syndyk przekaże miastu budynki, wtedy wykonamy zalecone prace i magazyn będzie mógł funkcjonować - mówi Piszko. Tylko co się stanie, jeśli syndyk nie dogada się z samorządowcem? Potrzebujący zostaną bez pomocy żywnościowej i rzeczowej, a budynki w centrum miasta zamienią się w ruiny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy