Reklama

Autem po rynku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: źródło: UM Kłodzko

Autem po rynku - Zdjęcie główne

foto źródło: UM Kłodzko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę 18 marca w Urzędzie Miasta w Kłodzku odbyło się spotkanie dotyczące ruchu samochodów w obrębie rynku i starówki (ul. Armii Krajowej, Wojska Polskiego)

Nad optymalnym rozwiązaniem zastanawiali się burmistrz miasta Michał Piszko, wiceburmistrz Wiesław Tracz, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Żabski, kierownik Wydziału Infrastruktury Mariusz Kud i komendant straży miejskiej Piotr Występski. Brano pod uwagę różne warianty i rozwiązania. Ostatecznie ustalono, że najkorzystniej będzie jeżeli ruch zostanie ograniczony do minimum i wprowadzone zostaną przepustki. Przy ratuszu wyznaczone zostaną cztery miejsca dla pojazdów oczekujących na wjazd. Na starówce będzie mogło jednocześnie przebywać pięć samochodów. Przepustki będą pobierane od straży miejskiej, funkcjonariusze będą także pilnować przestrzegania wprowadzonych zmian. Nie będzie można także parkować pojazdów na rynku i starówce – poza wyznaczonymi miejscami dla inwalidów. Na ul. Armii Krajowej (przy skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego) pojawią się także słupki – będzie to zapobiegać przejazdowi samochodów przez całą starówkę i rynek. Dostawcy będą zmuszeni do dojazdu do danego odbiorcy i powrotu tą samą drogą. Oczywiście słupki będą mogły być – w razie potrzeby – szybko demontowane. Zasady ograniczające wjazd na rynek i starówkę będą obowiązywać od godz. 10.00. Wcześniej dostawcy będą mogli poruszać się po tym obszarze swobodnie. Proponowane rozwiązanie ma się w pewnym stopniu przyczynić do powrotu na ten teren m.in. różnego rodzaju przedsięwzięć kulturalnych. Koncepcja będzie jeszcze konsultowana z mieszkańcami i przedsiębiorcami. źródło: UM Kłodzko

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy