Reklama

Aqua strefa

Opublikowano: pon, 27 lut 2017 16:34
Autor:

Aqua strefa - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Krytej Pływalni w Kłodzku od grudnia ruszyły zajęcia Aqua Strefy

Obecnie odbywają się zajęcia Aqua Senior, Aqua Aerobic oraz Aqua Trening. Jednak zbierane są zapisy na zajęcia z Aqua Pole, Aqua Pole Boxing Bag oraz Aqua Pregnancy.

- Aqua Pole - Zajęcia prowadzone są na specjalnych stabilnych rurach, przytwierdzonych do dna basenu. To zdecydowanie więcej niż klasyczny taniec na rurze realizowany w wodzie. To trening o charakterze wytrzymałościowym i wzmacniającym. Specjalna choreografia, perfekcyjnie dobrane pozycje, wykorzystywanie wszelkiego rodzaju ćwiczeń obciążających mięśnie tułowia, kończyn górnych i dolnych, takich jak podjazdy, obroty, inwersje ciała, umożliwiają kształtowanie siły, wytrzymałości, koordynacji oraz gibkości, wszechstronnie oddziaływają na organizm ćwiczących, uatrakcyjniają zajęcia oraz potęgują obciążenia. Zajęcia prowadzone przez instruktora lub instruktorkę do muzyki o zróżnicowanym tempie oraz trudności. Początkowo będą to zajęcia wprowadzające a z czasem obciążenie będzie wzrastać. Forma adresowana dla kobiet i mężczyzn. Jest to bardzo młoda forma aqua, gdyż została ona zaproponowana w 2010 roku a w Polsce pojawiła się znacznie później.

- Aqua Pole Boxing Bag - AcquaPole® Boxing Bag wykorzystuje rury AcquaPole® oraz specjalne nakładki do kickboxingu, które poprzez wyznaczenie ćwiczącym celu, motywują do zwiększonego wysiłku fizycznego. Jest to jeszcze młodsza forma aqua, gdyż została ona zaproponowana w 2014 roku. Jest to bardzo atrakcyjna forma aqua i bardzo rzadka na naszych Polskich basenach. Reasumując są to zajęcia z wykorzystaniem specjalnych worków treningowych, oparte na połączeniu ciosów, kopnięć i uników, ukierunkowane na kształtowanie wytrzymałości, siły, szybkości i koordynacji. Będą to zajęcia, podczas których będą wykorzystane podstawowe formy aqua aerobiku oraz formy boksu wodnego oraz klasycznych ćwiczeń wykonywanych na sali. Zajęcia odbywają się do muzyki.

- Aqua Trening – jest to forma zajęć dla osób, które pragną brać udział w treningach na basenie lecz wykorzystując mniej standardowe formy niż pływanie. Jest to połączenie innowacyjnych treningów wodnych typu – AQUA CROSS, AQUA TABATA, AQUA KICKBOXING, AQUA JOGGING itp.

- Aqua Kickboxing – jest to forma wykorzystująca sprzęt typu aqquacombat gloves oraz mankiety na kostki bez worków treningowych. Sprzęt do Aqua Kiku można wykorzystać do Aqua Pole Boxing Bag co sprawia, iż staje się on jeszcze atrakcyjniejszy. Aqua Kickboxing zaliczane jest to Aqua Total Body Conditioning czyli wykorzystuje zarówno formy wzmacniające układ mięśniowy jak i wzmacniające układ krążeniowo-oddechowy. Zajęcia te będą polegać głównie na wykonywaniu ciosów, kopnięć i uników w specjalnych rękawicach do boksu wodnego. Zajęcia odbywają się przy muzyce.

- Aqua Tabata – jest to trening interwałowy o wysokiej intensywności (czyli duży wysiłek w krótkich odcinkach czasowych i z krótszymi przerwami odpoczynkowymi). Są to zajęcia, które w krótkim czasie mogą powodować zwiększenie wytrzymałości i siły mięśniowej oraz wydolności układu sercowo-oddechowego. Intensywne ćwiczenia połączone z biernym, bądź czynnym odpoczynkiem, mogą być bardziej efektywne w walce z nagromadzoną w ciele tkanką tłuszczową i korzystniejsze dla przyspieszenia metabolizmu. W czasie 4 minut wykonuje się 8 powtórzeń składających się z 20 sekund ćwiczenia wykonywanego w dużej intensywności i 10 sekund ćwiczenia, które ma na celu uspokojenie organizmu. Zajęcia z muzyką.

- Aqua Cross – zawiera uniwersalny program treningowy ukierunkowany na poprawę wydolności krążeniowo-oddechowej, wytrzymałości, siły, gibkości, szybkości, równowagi i koordynacji. W treningu tym wykorzystuje się między innymi bieganie w wodzie, pływanie, pracę z hantlami i dyskami, ćwiczenia z liną, rzucanie piłek itp. Każdy trening jest odpowiednio zaplanowany oraz dostosowany do poziomu ćwiczących. Zajęcia są wykonywane w formie treningu stacyjnego. Na każdej ze stacji klient ćwiczy przez 2 minuty bez przerwy, po czym ma minutę przerwy odpoczynkowej, podczas której będzie przechodził na koleją stację. Trening kończy się gdy każdy z grupy przejdzie po kolei każdą stację.

- Aqua Pregnacy – jest to specjalny program przygotowany dla kobiet w ciąży i kobiet po rozwiązaniu. Ma na celu usprawnienie oraz przygotowanie kobiet do porodu i okresu połogu, a także kobiet po rozwiązaniu. W programie zawarte są formy relaksacyjne oraz usprawniające. Dobrze gdy kobiety potrafią pływać aby również wprowadzić pływanie zdrowotne. W skład zajęć wchodzą Aqua Aerobik, Aqua Watsu, Aqua Relax, Aqua Nordic Walking itp. Zajęcia zarówno przy muzyce jak i bez muzyki.

- Aqua Senior – są to zajęcia ruchowe, profilaktyczne i lecznicze z osobami starszymi realizowane w środowisku wodnym. W skład zajęć wchodzą: Aqua Aerobik Senior, Aqua Reha –Fit, Aqua Osteo -Fit, gimnastyka w wodzie, pływanie zdrowotne, trening indywidualny i obwodowy. Wszystkie powyższe zajęcia mają wpływ nie tylko na sferę fizyczną ale również na sferę psychiczną. Programy zajęć są bardzo dokładnie przygotowane przez wykwalifikowanych instruktorów. Instruktorzy szkolą się w SAF AQUA.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy