Reklama

Aktywny Dolny Śląsk – wiemy kto zrealizuje zwycięskie projekty

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Aktywny Dolny Śląsk – wiemy kto zrealizuje zwycięskie projekty - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niemal 45 tysięcy Dolnoślązaków oddało swój głos wybierając najciekawsze ich zdaniem inicjatywy, które powstaną dzięki budżetowi obywatelskiemu Aktywny Dolny Śląsk. Ostatecznie mieszkańcy regionu wskazali 62 najciekawsze projekty.

- W tym roku zagłosowało rekordowe 45.000 osób. To o 7.000 więcej niż w poprzedniej edycji programu. Rekordowy był też budżet, który wyniósł 1,3 mln zł i o 300.000 zł przekroczył ten z ubiegłego roku. Cieszę się, że nasza inicjatywa rośnie w siłę i zyskuje na popularności wśród mieszkańców Dolnego Śląska – mówi marszałek Cezary Przybylski. Po sukcesie poprzednich trzech edycji w tym roku program został rozszerzony i obejmuje nie tylko finansowanie projektów sportowych, turystycznych i kulturalnych, ale również wspiera działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, a także działania na rzecz seniorów i rozwój rzemiosła. - Cieszę się, że w każdym z subregionów zrealizowana zostanie porównywalna liczba projektów. To ważne z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju naszego regionu. Dostrzegając zaangażowanie Dolnoślązaków w przyszłym roku planujemy wspierać inicjatywę budżetu obywatelskiego na porównywalnym poziomie finansowym co teraz – dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski. Propozycje projektów zgłaszali mieszkańcy Dolnego Śląska oraz lokalne organizacje i stowarzyszenia. Mogły to być np. imprezy turystyczne, kulturalne, zawody sportowe, zloty, rajdy, konferencje, imprezy promujące lokalne produkty i atrakcje turystyczne. Pojawiły się także pomysły stworzenia przewodników, folderów czy informatorów. Kolejnym etapem było głosowanie nad zgłoszonymi projektami. Mogli w nim uczestniczyć mieszkańcy Dolnego Śląska, którzy w dniu głosowania mieli ukończone 16 lat. W subregionie wałbrzyskim, który obejmuje również powiat kłodzki, z budżetu Aktywnego Dolnego Śląska zrealizowanych zostanie 12 projektów. Wśród wybranych zadań znalazły się m.in. XXIV Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady oraz cykl koncertów „Radkowska scena muzyczna”, zainicjowany przez Stowarzyszenie Hejszowina. Ta sama grupa z powodzeniem zgłosiła także inny projekt – „Radkowski zlot caravaningowy”, podczas którego będzie można poznać najciekawsze zakątki Gór Stołowych. W sumie w tej edycji programu złożono 179 wniosków, a do głosowania dopuszczono ich aż 162. Ostatecznie na podstawie otwartego konkursu ofert, w poszczególnych subregionach zrealizowane zostaną 62 inicjatywy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy