Reklama

Żabski: Odwołanie radnego niezgodne z procedurami

Opublikowano: pon, 1 lip 2013 17:54
Autor:

Żabski: Odwołanie radnego niezgodne z procedurami - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Klub radnych z PO w sprawie odwołania radnego Michała Piszko.


Przeczytaj oświadczenie Tomasza Żabskiego, przewodniczącego klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miejskiej.

OŚWIADCZENIE

 

Szanowni Państwo!

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kłodzku, która odbyła się w czwartek 27 czerwca 2013 roku, miało miejsce bezprecendensowe wydarzenie. Radni popierający burmistrza Bogusława Szpytmę zagłosowali za uchwałą, która ma na celu pozbawienie mandatu jednego z najaktywniejszych i najbardziej rzetelnych radnych w Kłodzku - radnego Michała Piszko.

Radny Michał Piszko od początku kadencji daje się poznać jako osoba mocno zaangażowana w sprawy Kłodzka i jego mieszkańców. Często interweniuje i wspiera Kłodzczan w rozwiązywaniu problemów, z którymi się borykają. Nierzadko uczestniczy w spotkaniach z mieszkańcami, stając po ich stronie w przypadku sporów z burmistrzem Szpytmą i urzędnikami. Jako radny opozycyjny dokładnie bada również wątpliwości i nieprawidłowości w funkcjonowaniu władz, interweniując na wszystkich szczeblach samorządu.

Uchwała, która została podjęta w miniony czwartek - naszym zdaniem, niezgodnie z procedurami określonymi w Statucie Miasta, jak również w oparciu o błędne podstawy prawne - jest próbą wykluczenia z grona radnych osoby, która od kilku lat dba o to, aby funkcjonowanie naszego miasta było w pełni zgodne z prawem, a jednocześnie przyjazne dla mieszkańców Kłodzka. Uchwała ta, jak również sposób jej podjęcia, ma wręcz znamiona odwetu na radnym, który stara się rozwiązywać problemy mieszkańców i nie obawia się głośno o nich mówić, pisać i interweniować.

Niezależnie od podjętej przez radnych wspierających burmistrza Bogusława Szpytmę próby odwołania radnego Michała Piszko, jako opozycyjni radni będziemy nadal - podobnie jak dotychczas - pracować na rzecz miasta Kłodzka i jego mieszkańców oraz dbać o to, aby władze naszego miasta postępowały zgodnie z prawem. A w przypadku jego naruszenia - aby ponosiły tego pełne konsekwencje.

 

Z poważaniem.

 

Tomasz Żabski

Przewodniczący Klubu Radnych

Platforma Obywatelska RP

Rady Miejskiej w Kłodzku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy