Reklama

Stronie Śląskie: Protest przeciwko polityce rządu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Masyw Śnieżnika

Stronie Śląskie: Protest przeciwko polityce rządu - Zdjęcie główne

Stronie Śląskie: W piątek mieszkańcy zorganizują pokojowy protest | foto Fot. Masyw Śnieżnika

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stronie Śląskie: Przedsiębiorcy i mieszkańcy gminy będą protestować przeciwko polityce rządzących. Dowiedz się więcej o planowanym wydarzeniu.

Stronie Śląskie: Mieszkańcy i przedsiębiorcy z gminy Stronie Śląskie nie zgadzają się z polityką władz wobec branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej. Będą protestować. 

 

Pokojowy protest

Organizatorem całej akcji jest Stowarzyszenie Masyw Śnieżnika. Przedstawiciele Masywu będą protestować wraz z mieszkańcami, ponieważ od ponad 10 miesięcy ich możliwości pracy i zarobku są ograniczane przez kolejne obostrzenia. W regionie bardzo dużo osób utrzymuje się z pracy w branży hotelarskiej, turystycznej i gastronomicznej. To właśnie te branże najbardziej cierpią na drugiej fali pandemii. I to one są ostatnie na liście do odmrożenia. - Ziemia Kłodzka to czwarty region turystyczny Południa Polski i dlatego nie może zabraknąć naszego publicznego wyrażenia sprzeciwu wobec tej sytuacji i wsparcia w nim tych, którzy to już uczynili. Nasz głos musi dotrzeć do władz, które w państwie demokratycznym muszą się z nim liczyć - podkreślają organizatorzy strajku. 

 

Dlaczego teraz?

Przedstawiciele stowarzyszenia wyjaśniają, że nie chcą łamać przepisów. Jednocześnie nie chcą też zamykać firm i likwidować miejsc pracy. Pomoc państwa jest ograniczona i nie dociera do wszystkich. Obejmuje zazwyczaj 70/80% kosztów stałych, które muszą ponosić przedsiębiorcy. Jednak nikt nie daje im pieniędzy na pokrycie wszystkich pozostałych opłat. - Nie da się w ten sposób funkcjonować na dłuższą metę. Już wiele firm, zwłaszcza pracujących na rzecz obiektów turystycznych zostało zamkniętych. Chcemy zacząć pracować, nawet w ograniczonym zakresie, przy spełnieniu norm ochrony antycovidowej - tłumaczą protestujący. Podkreślają też, że liczny udział mieszkańców Gminy Stronie Śląskie pokaże ich solidarność.

 

Ważne informacje

Protest jest pokojowy i legalny. Zaproszony został też burmistrz Gminy Stronie Śląskie - Dariusz Chromiec, który będzie proszony o zabranie głosu. Uczestnicy protestu wybiorą przewodniczącego, który będzie miał prawo wykluczyć osoby naruszające prawo lub zachowujące się niewłaściwie. Przewodniczący może też w każdej chwili rozwiązać zgromadzenie. Każdy ma prawo głosu - również w formie plakatów i transparentów. Na proteście będą obecne media. 

Protest odbędzie się w piątek, 22 stycznia o godzinie 12.00 przed Urzędem Miasta. 

Natalia Kołodziej, inf. Masyw Śnieżnika

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy