Reklama

Przyszli realizatorzy dźwięku zdobywają umiejętności na światowej klasy mikserach cyfrowych

Opublikowano: śr, 16 gru 2020 15:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie realizuje program zdobywania dodatkowych kompetencji przez studentów oraz pracowników uczelni dostosowanych do rynku pracy

Na Wydziale Jazzu studenci specjalności realizacja dźwięku mają możliwość nabyć umiejętności pracy na najwyższej klasy mikserach cyfrowych. Sprzęt używany zwykle na największych imprezach koncertowych i wydarzeniach kulturalnych jest także do dyspozycji studentów w Nysie.

W bieżącym roku akademickim studenci pracowali już na mikserach cyfrowych takich renomowanych firm jak: Digico, Yamaha oraz Soundcraft. Co ważne przyszli realizatorzy dźwięku kształcący się w Nysie mają możliwość przeszkolenia również z najnowszych modeli danego producenta. - Pierwsze szkolenie odbyło się również z protokołu Dante, który wykorzystuje sieć komputerową do przesyłania dźwięku. Dziś staje się to niewątpliwym standardem połączeń na profesjonalnym rynku – wyjaśnia Maciej Prokopowicz, wykładowca na Wydziale Jazzu, na co dzień także realizator największych wydarzeń kulturalnych w kraju. Warsztaty dla studentów specjalności realizacja dźwięku mają bardzo praktyczny charakter. Przyszli realizatorzy ćwiczą konfigurację mikserów, przygotowanie do pracy oraz miks koncertowy. Studenci odbędą również szkolenie z realizacji dźwięku podczas emisji programu telewizyjnego. - Będziemy się uczyć o realiach pracy i standardach w tzw. wozach telewizyjnych oraz poruszymy zagadania dźwięku na planie telewizyjnym w czasie realizacji programów oraz festiwali muzycznych – zapowiada Maciej Prokopowicz.

W ramach realizacji programu POWER w PWSZ w Nysie, studenci Wydziału Jazzu otrzymują bardzo praktyczną wiedzę z obsługi konsolet, ich konfiguracji, możliwości realizacji dźwięku na tych konsoletach, wykorzystania ich możliwości w czasie realizacji koncertów i nagrań. Warto podkreślić, że odbywające się w nyskiej Uczelni warsztaty, są prowadzone przez bardzo znanych profesjonalistów z branży muzycznej. - Oprócz tego, że szkoleniowcy dzielą się wiedzą na temat urządzeń, ich obsługi i konfiguracji, bardzo chętnie pokazują swoje rozwiązania (tzw. patetny). Dzielą się swoim bogatym doświadczeniem jako realizatorzy dźwięku. To dla nas bardzo ważne i cenne warsztaty – podkreślają studenci z Nysy.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie kształci przyszłych realizatorów dźwięku na kierunku jazz i muzyka estradowa. Absolwenci specjalności realizacja dźwięku przygotowani są do samodzielnej pracy dotyczącej realizacji w szeroko pojętej dziedzinie muzyki rozrywkowej. Nabyta wiedza praktyczna i teoretyczna pozwala na wykonywanie tego zawodu oraz prowadzenia wszelkiego rodzaju działań akustycznych na materiale dźwiękowym. W trakcie studiów studenci w Nysie nabywają przygotowanie do pracy estradowej związanej z nagłaśnianiem imprez masowych, odpowiednie umiejętności pracy w studiu nagrań, studiach antenowych i radiowych, jako realizator emisyjny. Absolwent specjalności posiada także umiejętności poprowadzenia procesu budowania różnych form związanych z twórczością muzyczną w dziedzinie analizy, kształtowania dźwięku, barwy, ekspresji itp. Posiada także potrzebne przygotowanie by prowadzić działalności w dziedzinie upowszechniania muzyki w placówkach kulturalno- oświatowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.