Reklama

Polanica-Zdrój: odśnieżanie czas zacząć

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Polanica-Zdrój: odśnieżanie czas zacząć  - Zdjęcie główne

Polanica Zdrój

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwszy śnieg już spadł. Sezon zimowy rozpoczęty. Kto odpowiada za odśnieżanie? Okazuje się, że w Polanicy-Zdroju aż pięć instytucji.

Polanica Zdrój. - Nie każda ulica w naszym mieście jest drogą gminną, są też drogi wojewódzkie i powiatowe, których zarządcą, odpowiedzialnym za ich utrzymanie, jest Zarząd Dróg Wojewódzkich czy Powiatowych – informuje Mateusz Jellin, burmistrz uzdrowiska. - Za utrzymanie dróg gminnych odpowiada w Polanicy-Zdroju Miejski Zakład Komunalny – dodaje.

Telefony w sprawie odśnieżania

74 866 90 69 – tel. do GDDKiA w Kłodzku (krajowa ósemka) › 74 814 65 97 – tel. do zarządu dróg wojewódzkich w Lądku-Zdroju (droga nr 388: ulice: Zdrojowa, Tranzytowa, Kłodzka, Warszawska i Kościuszki)

 74 868 01 80 – tel. do zarządu dróg powiatowych (ul. Wojska Polskiego, Pułaskiego, Kłodzka w kierunku Szalejowa Górnego) › 74 865 44 10 – tel. do Spółdzielnia Mieszkaniowej w Kłodzku, która odpowiada za drogi wewnętrzne na osiedlu przy ul. Łąkowej › 74 868 14 84 lub 605 427 732 – tel. do MZK w Polanicy-Zdroju, który odpowiada za drogi gminne.

Cztery standardy odśnieżania dróg gminnych

Standard I (usuwanie śniegu do 2 godziny po ustaniu opadów): deptak przy ulicach Zdrojowej, Parkowej i Bystrzyckiej oraz Matuszewskiego, Parkowa, Kryniczna, Kamienna, Jana Pawła II, Mickiewicza

Standard II (usuwanie śniegu do 5 godziny po ustaniu opadów): ul. Harcerska, Owcza, Mariańska, Fabryczna, Łąkowa, Zwycięzców, Dworcowa, Lipowa, Dąbrowskiego, Spółdzielców, Chopina, Ogrodowa, Piastowska, Konopnickiej, Dębowa, Elsterska, Cicha, Leśna, Krasińskiego, Zakopiańska, Polna, Kościelna, Górska

Standard III (usuwanie śniegu do 8 godziny po ustaniu opadów): ul. Spacerowa, Hutnicza Chrobrego, Rybna, Prusa, Sokołowskiego, Staffa, Żeromskiego, Gajcego › Standard IV (dopuszcza się przerwy w komunikacji do 11 godzin): pozostałe ulice w Polanicy-Zdroju (40 ulic).

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy