Reklama

Kudowa Zdrój: Budżet Obywatelski uchwalony

Opublikowano: pt, 20 lis 2020 07:00
Autor: | Zdjęcie: Fot. kudowa.pl

Kudowa Zdrój: Budżet Obywatelski uchwalony  - Zdjęcie główne

foto Fot. kudowa.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kudowa Zdrój: mieszkańcy wybrali pięć spośród dziesięciu propozycji, które zostały zgłoszone do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego.

W przyszłym roku zostanie doposażona jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. 1 Maja 49 w Kudowie Zdrój. Za kwotę ponad 46,2 tys. zł gmina zakupi specjalistyczne ubrania, hełmy, google i odblaski, które poprawiających komfort i bezpieczeństwo strażaków podczas działań Prawie 50 tys. zł zostanie przeznaczone na pracownie komputerowe w budynkach Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła Stoły do gry w ping – ponga i do gry w piłkarzyki wraz z oprzyrządowaniem zostaną osadzone przy Szkole Podstawowej nr 3 w Czermnej. Ta inwestycja wyniesie prawie 10 tys. zł Ponad 17,5 tys. zł zostanie przeznaczone w ramach projektu o nazwie Magiczna Pstrążna, czyli dwie legendy: Czartowski Kamień i Tajemnicza Kapliczka Projekt ma na celu przybliżenie legend z terenu Kudowy-Zdroju poprzez postawienie tablicy z legendą o Czartowskim Kamieniu i oczyszczeniu kapliczki przydrożnej związanej z legendą o nawiedzonym domu znajdującym się obok niej. W ramach projektu dodatkowo zamieszczone zostaną kierunkowskazy do Skansenu w Pstrążnej oraz na Błędne Skały, z podaniem odległości. Ponadto przy tablicy z legendą o Czartowskim Kamieniu zostanie postawiony ławostół. Źródełko w górnej części Czermnej zostanie usprawnione za kwotę 11,4 tys zł. Zostanie wykonana nowa instalacja (studzienka) i zostanie zakupiony i zamontowany ozdobny zlew ogrodowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.