Reklama

Radna Jolanta Kobak odchodzi z szeregów PiS

Opublikowano: pon, 9 lis 2020 15:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radna Jolanta Kobak odchodzi z PiS. Co wspólnego z całą sytuacją ma radny Bartczak?

Radna Rady Miejskiej w Kłodzku, Jolanta Kobak złożyła w poniedziałek 26 października pisemną rezygnację z klubu Prawo i Sprawiedliwość i Zjednoczonej Prawciy. To właśnie dzięki niemu wstąpiła do rady. Odchodzi z klubu PiS, lecz nie rezygnuje jednak z bycia radną.

 

Powód rezygnacji z PiS w radzie miasta Kłodzko

Od 1 listopada będzie już poza szeregami PiS w radzie miejskiej w Kłodzku. - Nieracjonalne zachowanie przewodniczącego klubu Stanisława Bartczaka - tak tłumaczy swoje stanowisko w oficjalnej rezygnacji radna Kobak. Jednak w rozmowie z mieszkańcami nie chce ujawnić konkretnego powodu odejścia. Czy za tym wszystkim stoi brak porozumienia wśród członków jednego klubu, czy może prywatne zatargi? Radna Jolanta Kobak milczy. 

 

Ślak cieszy się jak nigdy z odejścia Kobak 

Radny Kłodzka Damian Ślak, który partyjnie nie sympatyzuje z Jolantą Kobak, tym razem cieszy się z jej decyzji. - Gratuluję dojrzałej decyzji! Wreszcie! - mówi radny. A co na to powiedzą wyborcy? Została wybrana na radną będąc w szeregach PiS. Poparło ją 187 mieszkańców Kłodzka. Czy wraz z rezygnacją z klubu powinna także zrzec się mandatu? Co o tym myślą mieszkańcy? 

- Każdy , bez wyjątku, radny, burmistrz, poseł czy senator... Powinien obowiązkowo zakończyć kadencję z partią, z którą ją zaczął. Inaczej to jest nieuczciwe. A jeśli chce odejść z danej partii, to oddaje mandat następnemu w kolejce - wypowiada się mieszkanka Radkowa. 

 

Tomasz Nowicki idzie śladami Jolanty Kobak

Jolanta Kobak złożyła rezygnację z rady miasta 26 października. Dzień później (27 października) pojawiła się pisemna rezygnacja Tomasza Nowickiego z tego samego klubu, lecz w radzie powiatu. 

 

Przeczytaj również o powodach rezygnacji Nowickiego:

                                                                                                     Radny Stanisław Bartczak

Bartczak odcina się od sprawy

Zapytaliśmy radnego Bartczaka, co takiego zrobił Jolancie Kobak, że jako powód oficjalnej rezygnacji z PiS-u podała jego nieracjonalne zachowanie. - Pani radnej nic nie zrobiłem i proszę jej się pytać o powód - grzmi radny. - Nic do Pani Jolanty nie mam - dodaje. Natomiast Jolantę Kobak zapytaliśmy o konkretny powód złożenia rezygnacji. Do momentu publikacji tego artykułu nie odpowiedziała na nasze pytanie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.