Reklama

Kłodzko: kobieta nie miała co jeść

Opublikowano: wt, 8 gru 2020 11:36
Autor:

Kłodzko: kobieta nie miała co jeść - Zdjęcie główne

Policjanci z Kłodzka dostarczyli potrzebującej mieszkance jedzenie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkanka Kłodzka nie miała w domu jedzenia ani nikogo bliskiego. Kto pomógł kobiecie?

Kłodzko: policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną na pewno pozostają w izolacji. Podczas jednej z takich kontroli odwiedzili mieszkankę Kłodzka, która znalazła się w trudnej sytuacji. Policjanci z Kłodzka podczas prewencji również sprawdzali, jak mieszkańcy miasta przestrzegają zasad kwarantanny. Podczas rozmowy z jedną z kobiet, która była odizolowana z uwagi na nałożoną na nią kwarantannę, okazało się, że nie ma ona już w domu jedzenia. Niestety samotnie mieszkająca kobieta z Kłodzka nie miała do kogo zwrócić się o pomoc. Funkcjonariusze postanowili jej pomóc. Szybko zorganizowali ciepły posiłek i dostarczyli jej żywność, a następnie przekazali pracownikom socjalnym informacje o trudnej sytuacji mieszkanki Kłodzka, aby nie musiała się ona mierzyć się z podobnymi problemami w przyszłości.

 

Zwróć uwagę na bezdomnych

W związku z niskimi temperaturami w nocy, policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne, wymagające opieki lub osoby pod wpływem alkoholu, które mogą być narażone na zamarznięcia. Policjanci apelują o zgłaszanie miejsc, gdzie przebywają takie osoby. Zima to czas, kiedy policjanci podczas patroli zwracają uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe lub altanki. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy człowieka potrzebującego pomocy, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie będzie sprawdzane. Informacje można przekazywać na telefon alarmowy 112.

 

Policjanci z Kłodzka kontrolują

Policjanci przypominają mieszkańcom o zasadach bezpieczeństwa jakie należy zachować w czasach epidemii. Mundurowych można spotkać na ulicach, dworcach i wielu innych publicznych miejscach. Policjanci również z pracownikami służb sanitarnych sprawdzają, czy klienci i pracownicy różnych obiektów w tym sklepów  przestrzegają przepisy związane z epidemią koronawirusa oraz czy stosują się do wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Sprawdzają także, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscu izolacji. Ze względów bezpieczeństwa  kontaktują się z nimi telefonicznie lub dzwonią na domofon i poprzez kontakt wzrokowy weryfikują obecność osoby w danym miejscu. Policjanci przypominają o funkcjonowaniu aplikacji dostępnej dla każdej osoby objętej kwarantanną.  

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.