Reklama

Kłodzko: Zablokują drogę w południe

Opublikowano: pt, 11 gru 2020 13:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Kłodzku w sobotę, 12 grudnia, po raz trzeci samochodowy protest zablokuje Kłodzko i okolice. Gdzie będą utrudnienia?

W Kłodzku kierowcy kilkudziesięciu samochodów po raz kolejny zaprotestują przeciwko planowanemu przebiegowi drogi ekspresowej S8. Kawalkada aut przejedzie bardzo wolno po drogach krajowych oraz przez centrum Kłodzka. Protestujący wyruszą o godz. 12.00 ze stacji Orlen w Boguszynie. Zjadą krajową ósemką w stronę Kłodzka węzła drogowego DK8/DK33, a stamtąd nową obwodnicą wrócą do Kłodzka i po przejechaniu przez centrum miasta (ul. Wyspiańskiego, Łużycka, Podgrodzie i Warty) powrócą do Boguszyna.

Dwa poprzednie protesty w formie powolnego przejazdu aut zorganizowane przez mieszkańców gminy Kłodzko odbyły się 13 i 27 listopada. Uczestniczyło w nich kilkadziesiąt samochodów. Mieszkańcy gminy Kłodzko protestują przeciwko rekomendowanemu przez GDDKiA przebiegu drogi S8 na odcinku Bardo - Kłodzko w wariancie A2. Domagają się, aby planowana droga przebiegała w wariancie A4. GDDKiA we Wrocławiu złożyła dotychczas do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu wnioski o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy drogi ekspresowej S8 dla dwóch odcinków: Wrocław (Magnice) – Łagiewniki oraz Łagiewniki – Ząbkowice Śląskie. Dla odcinka Ząbkowice Śląskie – Kłodzko wniosek do RDOŚ nie został jeszcze skierowany.

Co jest problemem? 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu cały czas podkreśla, że budowa drogi S8 w wariancie A4 jest dużo droższa. Jednak w tej sprawie widoczne są niedociągnięcia. Na początku wspomniana różnica wynosiła rzekomo około 700 mln. zł. Później kwota zmniejszyła się o ponad połowę, do 300 mln. zł. Koszta do końca nie są oszacowane. - My ze swojej strony wspieramy mieszkańców, piszemy pisma, a starosta bierze udział w wielu konferencjach dotyczących budowy drogi S8. Jeszcze wszystko jest w grze, dużo może się zmienić - mówi Piotr Marchewka, członek Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku. 

 

Zielone płuca Kłodzka

- Bezcenne w kłodzkiej gminie wiejskiej i miejskiej tereny zielone z ratowanym lasem, z pobliską turystyczną wieżą widokową wymagają ochrony, a nie brutalnych ingerencji, które nie są konieczne - mówi Adam Łącki, radny powiatu kłodzkiego. - Puszczenie autostradowej drogi szybkiego ruchu przez zielone płuca stolicy regionu, czyli tereny kłodzkiej góry Kukułka z kultowym schroniskiem na szczycie, można porównać do nacięcia piersi nożem - grzmi Adam Łącki. 

Czy GDDKiA zmieni plany? Będziemy informować na bieżąco. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.