Reklama

Kłodzko: Orszak Trzech Króli na cztery sposoby

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Gazeta Ząbkowicka

Kłodzko: Orszak Trzech Króli na cztery sposoby - Zdjęcie główne

Takiego Orszaku w tym roku na ulicach Kłodzka nie zobaczymy | foto Fot. Gazeta Ząbkowicka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Orszak Trzech Króli w Kłodzku i innych miejscowościach w tym roku przez trwającą pandemię odbędzie się zupełnie inaczej. Jak będzie wyglądał?

- Nie możemy dopuścić do tworzenia wielotysięcznego zgromadzenia osób w jednym miejscu. Fundacja Orszak Trzech Króli przygotowała pomysły, do których mogą dołączyć się osoby, które chcą świętować Epifanię. Dzięki współpracy z TVP 1 oraz Radiem Polskim, a także mediami społecznościowymi i nową aplikacją będziemy mogli skoordynować działania uczestników i dzielić się informacjami na temat wspólnych wydarzeń. Otwieramy też możliwość, aby w danej miejscowości było realizowanych więcej niż jeden Orszak – informuje Kuria Biskupia w Świdnicy i podaje cztery sposoby świętowania radosnej nowiny.

 

Na cztery sposoby:

Mini Orszak

Kolędowanie 6 stycznia połączone z występem jasełkowym w parafiach, domach kultury, na ulicy, itp. w taki sposób, który szanuje prawo i zapewnia bezpieczeństwo osób uczestniczących, czyli w małych grupach z odpowiednim odstępem. Małe Orszaki otrzymają od Fundacji korony i śpiewniki. Małych Orszaków może być więcej niż jeden w danej miejscowości, ale wszystkie muszą się odbyć 5 lub 6 stycznia.

 

 

Spacer Orszakowy

Zachęcajmy rodziny, aby przebyły trasę Trzech Królów do Szopki i kolędowały na otwartej przestrzeni i rozwiązywały zadania gry miejskiej bez kontaktu z innymi osobami. W każdej miejscowości może być kilka tras, a zapisy na grę będą uniemożliwiały uczestnictwo w tym samym czasie wielu osób. Spacer taki można organizować już w weekend poprzedzający Epifanię.

 

Orszak Kolęd

Nawiązujemy tu do starej polskiej tradycji świętych wieczorów. Osoby zaangażowane mogą organizować 5 stycznia wieczorem, w kościołach, domach kultury, szkołach, na wolnym powietrzu. Orszak Kolęd polega na śpiewaniu w grupie osób tradycyjnych kolęd w dowolnym czasie od 17.00-20.00. Przy czym będziemy się starali, aby o 19.00 wszyscy zaśpiewali kolędę Mędrcy Świata.

 

 

Orszakowy Challenge

Zachęcać będziemy wszystkich Polaków, aby organizowali w domach kolędowanie od Bożego Narodzenia do 2 lutego, po którym wzywaliby inne znajome rodziny do podobnego kolędowania. Akcja będzie się toczyć przy użyciu hasztaga # koledujmy razem.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy