Reklama

Kłodzko: Hołota i szczyt hipokryzji

Opublikowano: czw, 10 gru 2020 09:00
Autor:

Kłodzko: Hołota i szczyt hipokryzji - Zdjęcie główne

Wicestarosta odpowiada na zarzuty radnej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szczytem hipokryzji jest postawa radnej PIS, która boi się o deprawację młodzieży jednocześnie nazywając ją hołotą - twierdzi wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk. O co chodzi w sporze?

Kłodzko: niszczą dialog społeczny, gardzą nami, obrażają i zastraszają obywateli. Uczestniczyłam w Strajku Kobiet domagając się uszanowania przez rządzących naszych podstawowych praw. Tak wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk odpowiada w oświadczeniu na oświadczenie radnej Krystyny Śliwińskiej. Uważa, że szczytem hipokryzji jest postawa radnej PIS, która boi się o deprawację młodzieży jednocześnie nazywając ją hołotą.

Ujawniamy treść oświadczenia wicestarosty:

"Uczestniczyłam wraz z moim mężem Mariuszem w Strajku Kobiet w Nowej Rudzie 30 października. Byliśmy tam wśród około tysiąca protestujących, domagając się uszanowania przez rządzących naszych praw podstawowych . Od kilku lat rząd metodycznie niszczy wszystkie instytucje demokratycznego państwa prawa. Począwszy od Trybunału Konstytucyjnego, Prokuratury, Sądów, czy Parlamentu. Niszczy dialog społeczny, gardząc nami. Obywatele są obrażani i zastraszani. Dzieli się społeczeństwo na lepszych i gorszych/ Daje się przyzwolenie na homofobię i wykluczenie osób LGBT, ale też każdych innych nie mieszczących się w standardach PIS, którzy nie są "prawdziwymi Polakami", czy według nich patriotami (najoczywistsze przejawy przemocy symbolicznej). Próbują pisać na nowo historię, pod "jedynie słuszne" dyktando. Ta wieloletnia kampania przeciwko Obywatelom narasta, ponieważ rządzący są głusi na sprzeciw swoich Obywateli. Rządzący, mam wrażenie, nie pojmują istoty demokracji, zasłaniając się mandatem społecznym do swoich działań. Owszem, tyle że demokracja to rządy większości z uszanowaniem mniejszości !I to jest clou demokracji. Uszanowanie mniejszości! Przysłowiową kroplą przelewającą czarę goryczy było orzeczenie tzw. Trybunału pani Przyłębskiej/ To ona, a właściwie Kaczyński wyprowadził ludzi na ulicę w najgorszym możliwym momencie dla nas, a mianowicie w czasie pandemii. To on jest odpowiedzialny otwierając "Puszkę Pandory", narażając setki, tysiące Polaków, wychodzących na ulicę, by bronić swoich praw! A młodzież nasza jest niezwykle świadoma, mądra i potrafi się sama zorganizować, by dać wyraz swojemu oburzeniu i dać wyraz zdecydowanego sprzeciwu. Uczestniczą w swojego rodzaju lekcjach WOS, budując społeczeństwo obywatelskie. Nie potrzebują do tego wicestarosty. A wulgaryzmy? No cóż, czasem poziom oburzenia tłumaczy w dużej mierze taką formę ekspresji, ponieważ rzecz dotyczy najbardziej fundamentalnych praw człowieka. Szczytem hipokryzji jest postawa radnej PIS, która boi się o deprawację młodzieży jednocześnie nazywając ją hołotą, a przecież firmuje, stoi po stronie rządzących, którzy tak brutalnie łamią demokrację, co jest - najdobitniejszym wyrazem wulgaryzacji naszego życia społecznego.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.