Reklama

Kłodzko. Wzrosną opłaty za wywóz śmieci

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kłodzko. Wzrosną opłaty za wywóz śmieci - Zdjęcie główne

Mieszkaniec Kłodzka za wywóz śmieci zapłacił 32 zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko. Drastycznie wzrosną opłaty za wywóz odpadów komunalnych. 4-osobowa rodzina zapłaci miesięcznie 128 zł. Podwyżki zaczną obowiązywać od 1 lutego 2021 roku.

Kłodzko. Kilka dni temu, na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Kłodzku, przegłosowano nowe stawki za wywóz śmieci. Samorządowcy zatwierdzili ponad dwukrotny wzrost cen. Od lutego 2021 roku każdy mieszkaniec Kłodzka za wywóz śmieci zapłacił 32 zł (teraz jest 13 zł). Dla 4-osobowej rodziny to znaczący wzrost. Obecnie taka rodzina płaci miesięcznie 52 zł, od lutego aż 128 zł. Rocznie wywóz śmieci pomniejszy domowy budżet o 912 zł więcej. Natomiast ci mieszkańcy Kłodzka, którzy nie segregują śmieci muszą przygotować się na potężny cios, bo stawka za wywóz nieposegregowanych odpadów komunalnych wzrośnie z 26 do 64 zł. Nowością w uchwale o stawkach za wywóz śmieci jest ulga z tytułu posiadania przy domu jednorodzinnym kompostownika na odpady biodegradowalne. Wtedy każda osoba z takiego gospodarstwa domowego zapłaci 30 zł miesięcznie (o 2 zł mniej). Wywozem śmieci będzie zajmować w 2021 roku spółka Eneris. Dotychczasowy operator, firma Komunalnik, która zaproponował niższą cenę za swoje usługi, nie spełnił innych wymogów.

Będą perturbacje

Podwyżki były nie do uniknięcia, bo stawki w Kłodzka były po prostu bardzo niskie. Wnikają one z zaoferowanych cen w przetargu na wywóz śmieci. Odrzuciliśmy najniższą cenę, zaoferowaną przez Komunalnika, bo ta firma nie przyznała się do kar, jakie dostała z RDOŚ (Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska – przyp. red.). Sądzę, że zmiana operatora pociągnie za sobą pewne perturbacje związane z wymianą pojemników na śmieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy