Reklama

Kłodzko: powiat wyremontuje most na Kościuszki

Opublikowano: śr, 9 gru 2020 11:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Most na ul. Kościuszki w Kłodzku uszkodzono 10 września. Do dziś nikt go nie naprawił. Władze powiatu mają dosyć. Jaką decyzję podjęły?

W Kłodzku 10 września doszło do uszkodzenia mostu przy ul. Kościuszki. Stało się to podczas prac związanych z położeniem nitki ciepłowniczej i niewywiązywaniem się firm odpowiedzialnych za jego zniszczenie z przeprowadzenia remontu. Władze powiatu kłodzkiego zdecydowały, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu zajmą się odbudową mostu w Kłodzku.

W styczniu remont zostanie wprowadzony do budżetu powiatu. Umożliwi to przystąpienie do realizacji inwestycji. Wyłoniony zostanie w drodze przetargu wykonawca. Naprawa mostu z uwagi na specyfikę uszkodzeń zostanie wykonana zgodnie z formułą - zaprojektuj i wybuduj.

Obecnie w sprawie uszkodzenia mostu w Kłodzku prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Kłodzku postępowanie karne. Jego celem jest wyjaśnienie okoliczności uszkodzenia. W dacie prowadzenia robót na obiekcie żadna z firm biorących udział w pracach, w tym inwestor spółka Calor Energetyka Cieplna, nie posiadali zgody na wejście na obiekt i prowadzenia na nim prac. Pomimo deklaracji inwestora i wykonawcy powstałe szkody nie zostały dotychczas naprawione. Władze powiatu będą domagały się zwrotu kosztów naprawy mostu w Kłodzku od sprawców. Nie wykluczają też skierowania sprawy na drogę sądową.

Most w Kłodzku został zamknięty w czwartek, 10 września, ok. godz. 17.00.  Na miejscu działała wówczas inspekcja budowana. Szybko okazało się, że przy pracach montażowych firma ciepłownicza, instalująca pod mostem linię przesyłową, uszkodziła filar, który zaczął się kruszyć. - Poprosiliśmy specjalistów z Politechniki Wrocławskiej, którzy mają doświadczenie z tego typu budowlami o określenie, jak naprawić uszkodzony filar. Zaproponowali rozwiązanie, którego koszt przekroczy 1,2 mln zł - mówił w październiku starosta kłodzki Maciej Awiżeń. - Niedawno uzgodniliśmy, że naprawa ruszy jeszcze w październiku, tymczasem wykonawca poinformował nas, że uzależnia to od wypłaty ubezpieczenia. Nas, jako zarządcę drogi, interesuje jak najszybsze przeprowadzenie remontu. W najgorszym przypadku – i już rozważamy takie rozwiązanie - to powiat sfinansuje remont mostu, a potem wystąpi z żądaniem zwrotu poniesionych kosztów – dodawał samorządowiec.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.