Reklama

Gmina Kłodzko: Policjanci będą rozdawać odblaski mieszkańcom gminy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. KPP Kłodzko

Gmina Kłodzko: Policjanci będą rozdawać odblaski mieszkańcom gminy - Zdjęcie główne

Gmina Kłodzko: Wójt gminy przekazał policji odblaski dla mieszkańców | foto Fot. KPP Kłodzko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Kłodzko: Wójt gminy przekazał dla kłodzkiej komendy elementy odblaskowe na potrzeby codziennych działań prewencyjnych

Gmina Kłodzko - Wójt gminy w porozumieniu z policją zadbał o zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców poruszających się po drogach. 

 

Piesi widoczni na drogach

W siedzibie urzędu gminy, wójt Zbigniew Tur przekazał na ręce komendanta powiatowego policji w Kłodzku, podinspektora Rafała Siczka 900 elementów odblaskowych. Odblaski te będą przekazywane mieszkańcom gminy przez funkcjonariuszy kłodzkiej drogówki podczas codziennych służb drogowych. Odblaski mają bardzo istotny wpływ na bezpieczeństwo pieszych, szczególnie poruszających się poza terenem zabudowanym, ale również w miejscach o ograniczonej widoczności. To właśnie elementy odblaskowe umieszczone w widocznym miejscu sprawiają, że kierowca w porę może dostrzec pieszego, co często pozwala uniknąć tragedii. Stosowanie odblasków w różnej formie np. zawieszki, opaski, kamizelki, zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności na drodze. Odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków. Należy pamiętać, że piesi poruszający się po zmierzchu mają obowiązek noszenia odblasków. 

Natalia Kołodziej, inf. KPP Kłodzko podinsp. Wioletta Martuszewska 

 

Gmina Kłodzko: Policjanci będą rozdawać odblaski mieszkańcom gminy

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy