Reklama

Gmina Kłodzko: mieszkańcy więcej zapłacą za śmieci

Opublikowano: czw, 17 gru 2020 11:00
Autor:

Gmina Kłodzko: mieszkańcy więcej zapłacą za śmieci - Zdjęcie główne

Gmina Kłodzko. Mieszkańcy więcej zapłacą za śmieci

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Kłodzko. Przygotuj się na podwyżki. Najbardziej odczują je rodziny wielodzietne. O ile wzrosną opłaty?

Gmina Kłodzko. Radni gminy wiejskiej Kłodzko uchwalili nowe stawki za odbiór śmieci. Niestety podwyżek uniknąć się nie udało. Stawka podstawowa wzrośnie o 16,6 procent. Obecnie wynosi 24 zł od osoby, od 1 stycznia 2021 roku 28 zł od osoby. Miesięczny rachunek 4-osobowej rodziny segregującej odpady komunalne wrośnie do 112 zł. Utrzymano bez zmian 2-złotowe ulgi dla tych rodzin, które przy domach mają kompostowniki. Z nowego cennika wyleciały za to niższe stawki dla rodzin wielodzietnych – piąta, szósta i kolejne osoby w rodzinie będą płaciły w przyszłym roku za śmieci tyle samo. Dlaczego? - Gdybyśmy utrzymali te ulgi, to stawka podstawowa musiałaby wzrosnąć nie do 28, ale do 32 zł - mówi wprost wójt Zbigniew Tur. - Procedura przetargowa na wyłonienie firmy, która będzie w przyszłym roku odbierała śmieci, jeszcze nie została zakończona - dodaje. O roczny śmieciowy kontrakt walczą: wrocławski Komunalnik, który zaoferował cenę 4 mln 536 tys. zł i FB Serwis Wrocław z ceną 4 mln 568 tys. zł.

 

TAK JEST

- ceny za śmieci uchwalone w grudniu 2019 (obowiązują obecnie) › 24 zł za pierwszą, drugą, trzecią i czwartą osobę; 12 zł za piątą i szóstą osobę; 6 zł za siódmą i kolejne – jeśli segregują › 48 zł za pierwszą, drugą, trzecią i czwartą osobę; 24 zł za piątą i szóstą osobę; 12 zł za siódmą i kolejne – jeśli nie segregują › ustala się zwolnienie w opłacie dla właścicieli domów jednorodzinnych kompostujących odpady biodegradowalne w kompostownikach przydomowych - o 2 zł mniej od każdego mieszkańca

 

 

TAK BĘDZIE

- ceny za śmieci uchwalone w listopadzie 2020 (będą obowiązywać › w 2021 r.) 28 zł od każdej osoby w rodzinie – jeśli segregują śmieci › 56 zł od każdej osoby w rodzinie – jeśli nie segregują śmieci › ustala się zwolnienie w opłacie dla właścicieli domów jednorodzinnych kompostujących odpady biodegradowalne w kompostownikach przydomowych - o 2 zł mniej od każdego mieszkańca.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.