Reklama

Góra Igliczna: podwójnie oskarżony przez księdza

Opublikowano: pt, 27 lis 2020 09:53
Autor: | Zdjęcie: Fot. Wikipedia

Góra Igliczna: podwójnie oskarżony przez księdza - Zdjęcie główne

Góra Igliczna: do zdarzenia doszło w tym kościele | foto Fot. Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Kłodzkim sądzie ruszy proces o obrazę uczuć religijnych. Sprawa dotyczy zdarzenia sprzed 4 lat, które trwało kilka minut, ale zaskutkowało dwoma procesami karnymi

We wtorek, 17 listopada, ruszył proces karny przeciwko młodemu mieszkańcowi Międzygórza, którego bystrzyca prokuratura oskarżyła o obrazę uczuć religijnych. Doniesienie w tej sprawie złożył ks. Andrzej Adamiak. Bartosza Horbowskiego oskarżono o to, że obraził uczucie religijne, bo pozostając po Pasterce w przedsionku kościoła na Górze Igliczna mia na głowie czapkę. Poza tym doprowadził do rozsypania hostii, a także uderzył księdza. Problem w tym, że za rzekome pobicie Bartosz ma już jeden proces karny.

 

Wigilijne zdarzenie

Do zdarzenia doszło 24 grudnia 2016 roku. W wigilię Świąt Bożego Narodzenia Bartosz z kolegami poszedł na Pasterkę do kościoła na Górze Igliczna. W kościele były tłumy, więc chłopak stał na zewnątrz. Po mszy wszedł do świątyni, a właściwie do jej przedsionka. Był w czapce, bo zmarzł. Nie przypuszczał, że kilka minut, jakie tam spędzi, będzie miało takie konsekwencje. W przedsionku kościoła doszło do szarpaniny.

 

Co było powodem?

Czapki na głowach u dwóch młodych ludzi, które z impetem zrywa ksiądz Andrzej, kustosz sanktuarium. Bartosz, zszokowany bezpardonowym zachowaniem duchownego, wyciągnął komórkę i zapowiedział, że nakręci to dziwne zajście. Ksiądz odrazu ruszył do ataku i siłą wyrwał mu telefon. Zaczęła się szarpanina. Z jednej strony młody mieszkaniec Międzygórza, który bronił swojej własności, z drugiej ksiądz i kilku wspierających go parafian. Ksiądz zabrał telefon. Potem widać – bo wszystko jest nagrywane przez kamery monitoringu - jak z jeszcze jednym mężczyzną powalił Bartosza na posadzkę. Po dwóch umorzeniach bystrzycka prokuratura oskarżyła w ubiegłym roku Bartosza o pobicie księdza, zaraz potem wniosła do sądu drugie oskarżenie o obrazę uczuć religijnych. Prawdopodobnie 20 stycznia Bartosz usłyszy wyrok w sprawie o pobicie. Natomiast 25 stycznia zasiądzie na ławie oskarżonych w procesie o obrazę uczuć religijnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.