Reklama

Konsumenci dają się nabić w butelkę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Konsumenci dają się nabić w butelkę  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Starostwo wydało w ubiegłym roku na biuro rzecznika konsumenta 78,2 tys. zł. Rzecznik udzielił 1.106 bezpłatnych porad.

Najwięcej porad dotyczyło reklamacji obuwia i odzieży, a także reklamacji urządzeń gospodarstwa domowego, urządzeń elektrycznych, sprzętu komputerowego, a w usługach reklamacji tych dotyczących telekomunikacji. - Nieuczciwa praktyka rynkowa w usługach telekomunikacyjnych dotyczyła najczęściej podawania się za dotychczasowego operatora klienta i oferowaniu mu nowej, pozornie korzystniejszej oferty – informuje Agnieszka Lebda, powiatowy rzecznik konsumenta. - Znaczna część osób, które zawarły umowy z nowym operatorem to ludzie starsi pomiędzy 70 a 80 rokiem życia i starsze, które mają małe doświadczenie na rynku telekomunikacyjnym. Są w związku z tym bardziej podatne na różnego rodzaju socjotechniki marketingowe jak np. obietnica obniżenia abonamentu z uwagi na długoletni staż abonencki – dodaje. Rzecznik konsumenta w ubiegłym roku podjęła 152 interwencje pisemne (wystąpiła na piśmie do przedsiębiorców). Znaczna ilość spraw świadczy o tym jak duże jest zapotrzebowanie na poradnictwo. - Ponadto, należy wyraźnie podkreślić, że pomimo coraz ściślejszej ochrony praw konsumenta, jej egzekwowanie jest bardzo często utrudnione poprzez brak znajomości wśród konsumentów elementarnych przepisów lub zwykłą lekkomyślność – podsumowuje Agnieszka Lebda. Najlepszym przykładem jest nagminne podpisywanie umów bez ich czytania lub nieczytanie regulaminów, które stanowią integralną część umowy. Nasuwa się z tego wniosek jak ważne jest działanie w zakresie edukacyjnym zmierzające do propagowania wiedzy konsumenckiej – dodaje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy