Reklama

42 metry nieszczęścia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

42 metry nieszczęścia - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W maju 2016 roku jak grom z jasnego nieba uderzyła we wszystkich wiadomość o planach budowy w centrum Kłodzka 42-metrowego masztu telekomunikacyjnego. Potem sprawa przycichła, ale... Metalowy olbrzym, niczym górująca nad miastem wieża z zegarem podłączonym do bomby wciąż tyka.

Wysoki na 42 metry maszt (to tyle co 13-piętrowy wieżowiec) ma stanąć przy ul. Słowackiego. O pozwolenie na jego budowę wystąpiły Polskie Koleje Państwowe, a kłodzkie starostwo bez mrugnięcia okiem wydało pozytywną decyzję. Zaskarżył ją burmistrz Michał Piszko. - Niestety wojewoda nie uznał naszych argumentów i skargę oddalił – mówi burmistrz Piszko. - Nie pozostaje na nic innego jak odwołać się od niekorzystnej dla miasta decyzji do sądu administracyjnego. Na pewno skorzystamy z tej możliwości – deklarował w połowie 2016 roku kłodzki samorządowiec. Przeciwna lokalizacji masztu w centrum Kłodzka była także Maria Ptak, ówczesna szefowa wałbrzyskiego biura Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. - Inwestycja jest niedopuszczalna ze względu na walory krajobrazu kulturowego Kłodzka wpisanego do rejestru zabytków – argumentowała. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sąd Administracyjnego i... - Niestety nasz sprzeciw nie został uznany – przyznaje ze smutkiem burmistrz Piszko. - Złożyliśmy apelację do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Wyroku jeszcze nie ma, ale ta sprawa jest jak tykająca bomba – dodaje kłodzki samorządowiec. Władze kłodzkiego starostwa, które wydały decyzję zezwalającą na wybudowanie masztu, nic do zarzucenia sobie nie mają. - Uważam, że ta lokalizacja nie jest dobra. Nie mieliśmy jednak żadnych podstaw, żeby nie wydać decyzji o budowie, bo zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego taki maszt można tam postawić – wyjaśniał starosta kłodzki Maciej Awiżeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy