Nysa na piątkę

Nysa na piątkę - Zdjęcie główne

Sport

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był zespół Pawła Adamczyka. Kłodzczanie szybko potwierdzili swoją wyższość na boisku. Już w 5 minucie objęli prowadzenie. Z lewej strony dośrodkował Łukasz Gawęda (na zdjęciu), a niepilnowany w polu karnym Daniel Horka głową skierował futbolówkę do siatki. Dla pomocnika, który latem dołączył do kłodzkiego klubu, było to pierwsze trafienie w tym sezonie. W 32 minucie było 2:0, gdy Łukasz Gawęda wykorzystał niefrasobliwość obrońcy. Tuż po wznowieniu drugiej połowy gospodarze prowadzili różnicą trzech bramek. Rozpoczęło się od podania Cebulskiego, następnie dośrodkował Syper, a gola głową zdobył Gawęda. W 60 minucie na placu gry pojawili się Oskar Jasków i Paweł Milewski. Obydwaj gracze mieli swoje udziały przy kolejnych golach. W 57 minucie tym razem bramka padła po rzucie rożnym. Dośrodkowywał Wojtal, a w zamieszaniu pod bramką Ziobrowskiego futbolówka odbiła się od pleców Horki i wpadła do siatki. W 64 minucie po podaniu od Milewskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Jaśków, którego w polu karnym nieprzepisowo powstrzymał bramkarz Polonii-Stali. Rzut karny pewnie na gola zamienił Michał Wojtal, ustalając rezultat meczu na 5:0. – Potrzebne nam było to zwycięstwo, żeby znowu nabrać wiary w swoje umiejętności. Cieszy dobra skuteczność, a przede wszystkim składne akcje skrzydłami, po których zdobywaliśmy gole – podsumował występ swojego zespołu trener Paweł Adamczyk. Jedyne, co mogło zmartwić szkoleniowca Nysy, to uraz Łukasza Tracza, który nie wyszedł na drugą połowę spotkania. W następnej kolejce kłodzczanie zagrają na wyjeździe z Piastem Nowa Ruda. Pojedynek rozegrany zostanie na noworudzkim stadionie w sobotę 11 października o godz. 15.00.