Wygrana Doralu! - Zdjęcie główne

Sport Koszykarze stanęli na wysokości zadania.

Doral Nysa Kłodzko - HK Żory 97:84

Kłodzczanie bliżej play-off

Kłodzcy koszykarze wygrali sobotni mecz z bezpośrednim rywalem w walce o play-off i zrównali się punktowo z ósmą drużyną w tabeli - KKS Mickiewicz-Romus Katowice.

W pierwszej kwarcie zawodnicy obu drużyn nie pozwalali, aby którykolwiek z zespołów zdobył wyraźną przewagę. Bardzo często dochodziło do remisów. Ostatecznie po 10 minutach było 22:21.

Początek drugiej ćwiartki to wyjście na nawet 9 punktowe prowadzenie drużyny gości. Kłodzczanie na 2,5 minuty przed końcem połowy doprowadzili jednak do wyrównania. Za 3 punkty trafił wtedy Weiss. Chwilę później Cieśla dwoma celnymi trójkami doprowadził do prowadzenia 47:41.

Druga część spotkania to umacnianie przewagi Doralu. Koszykarze zwiększali przewagę nad zawodnikami HK Żory do kilkunastu punktów. Ostatecznie zespół Doralu Nysy Kłodzko wygrał 97:84.

W drużynie Doralu świetny mecz rozegrał Robert Cieśla. Zdobył 24 punkty (w tym aż 18 rzutami za 3 pkt). Również Jarosław Bartkowiak zasługuje na wyróżnienie oprócz 18 punktów zaliczył także 11 zbiórek (5 w obronie).