Wygrana Doralu. Kłodzka koszykówka uratowana?

Wygrana Doralu. Kłodzka koszykówka uratowana? - Zdjęcie główne

SportDoral nie oddał II ligi. W piątym meczu play-out wygrał z MCKiS Jaworzno.

Szaleństwo i radość. II liga pozostaje w Kłodzku! Koszykarze Nysy, w piątym decydującym meczu play-out, pokonali MCKiS Jaworzno 78:67. O losach meczu zdecydowała końcówka III i początek IV kwarty oraz rewelacyjna gra Michała Weissa w całym meczu - ocenia Romuald Piela

Takich emocji i takiego dopingu w szczelnie wypełnionej hali kłodzkiego OSiR-u chyba jeszcze nie było, nawet w ubiegłym roku, kiedy Doral grał w play-off o awans do I ligi. Tym razem stawką meczu było pozostanie w II lidze, ale tak naprawdę ważyły się losy kłodzkiej koszykówki, bo degradacja oznaczałaby poważne problemy dla seniorskiej drużyny.

Piąty mecz, podobnie jak cztery wcześniejsze, był bardzo wyrównany: kosz za kosz od pierwszego gwizdka. Na szczęście nie do ostatniego. Przełom nastąpił pod koniec III kwarty, kiedy doralowcy po koszach Bartkowiaka i Weissa odskoczyli rywalom o 6 oczek.

Do podopiecznych Marcina Radomskiego należał również początek IV kwarty. Dzięki temu kłodzczanie wypracowali sobie bezpieczną, 10-punktową przewagę i zdołali utrzymać ją do końca meczu. Już na dwie minuty przed końcem meczu koszykarze Nysy zaczęli cieszyć się z wygranej, a kibice krzyczeć: "trzecia liga, trzecia liga - Jaworzno".

Słowa uznania należą się całej drużynie, która zagrała walecznie - i co ważne - skutecznie.   Rewelacyjnie spisał się Michał Weiss, którzy rzucił rywalom aż 28 punktów. Jego dynamiczne, niekonwencjonalne wejścia pod kosz były dla rywali nie do zatrzymania. Z evalem 20 został uznany najwartościowszym koszykarzem meczu.

MKS Doral Zetkama Nysa Kłodzko - MCKiS JAWORZNO 78:67  (24:20, 14:17, 17:12, 23:18)

Nysa: Weiss 28(2x3), Bartkowiak 14,  Lipiński 13 (1x3), Ulrich 11, Gadomski 6, Cieśla 5,  Wyrwas 1.
MCKiS: Klocek 18(1x3), Remin 15(1x3), Środa 11(1x3), Kujon 7(1x3), Lemiński 6, Matysiek 6, Bączyński 4.