Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportPiłkarska A-klasa: komplet punktów zgarnęły tylko dwie z trzech drużyn z czołówki

Włókniarz przywiózł trzy punkty z Domaszkowa, zwyciężając 2:1. Gola dla Śnieżnika zdobył Grzegorz Socha. Z kolei Łomniczanka urwała punkty Unii Bardo i to na jej boisku (zdjęcie). Zespół ze Starej Łomnicy objął prowadzenie po strzale Świtalskiego w 12 minucie. Kilka chwil później był remis, a w 32 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po wykorzystaniu rzutu karnego. Punkt Unii urwał Gacek, który wykorzystał podanie od Łątki. Ostatnie 20 minut Łomniczanka musiała sobie radzić w osłabieniu, ale mimo to dowiozła korzystny rezultat do końcowego gwizdka. Polonia pokonała na wyjeździe 4:1 zespół Hutnika Szczytna, chociaż do 74 minuty rywale wygrywali po strzale Trzcińskiego. Bystrzyczanom wystarczyło jednak pięć minut, aby strzelić cztery gole (Damian Mikołajczyk, Krystian Pasternak, Daniel Pasternak i Rafał Sołodowczuk). Dzięki wygranej i remisowi Unii Bardo, Polonia awansowała na drugie miejsce w tabeli. Trzy gole strzeliły Orlęta, ale nie pozwoliło to drużynie Rafała Jóźwiaka na wywalczenie choćby punktu w konfrontacji z KS Polanica- Zdrój. Po 13 minutach goście wygrywali na boisku w Krosnowicach 2:0 po golach Arkadiusza Pławiaka (w tym jednym z rzutu karnego). Zespół z Krosnowic nie załamał się i po drugim kwadransie był remis 2:2. Gol kontaktowy był trafieniem samobójczym, a do remisu ładnym uderzeniem z 25 metrów doprowadził Mateusz Trześniowski. Ten sam piłkarz wyprowadził Orlęta na prowadzenie, pokonując polanickiego bramkarza z jedenastu metrów. Gdy wydawało się, że Orlęta zejdą na przerwę prowadząc, Rafał Kowalski zakończył celnym strzałem szybką kontrę swojego zespołu. Po zmianie stron gospodarze mieli okazję do zdobycia czwartego gola, ale z trafienia cieszyli się goście. Wynik w 75 minucie na 4:3 dla KS Polanica- Zdrój ustalił Piotr Tortyna. Dla zespołu z Krosnowic było to dziewiąte spotkanie z rzędu bez zwycięstwa. Cztery ostatnie pojedynki to porażki.