Piłka Nożna: Główny konkurent Nysy wygrał

Piłka Nożna: Główny konkurent Nysy wygrał - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportPiłkarze Piasta Nowa Ruda rozbili świdnicka Stal 4:1 w ostatnim w tym roku meczu ligowym.

Goście, przed sezonem typowani na głównego kandydata do awansu rozpoczęli z dużym animuszem. Szybko opanowali środek pola i atakowali bramkę Dawida Turkowicza dwukrotnie stwarzając bardzo dobre sytuacje do strzelenia gola. W 20 minucie gry miała miejsce sytuacja, która w decydujący sposób wpłynęła na dalszy przebieg spotkania. Adrian Kublik wykorzystał nieporozumienie miedzy bramkarzem gości Tomaszem Janikowskim a stoperem Rafałem Wilkiem i ulokował piłkę w siatce bramki Stali. Od tego momentu goście zaczęli grać jeszcze bardziej ofensywnie, co dawało Piastowi okazję do przeprowadzania groźnych kontr.W 44 minucie gry prawym skrzydłem w okolice pola karnego Stali przedarł się Krzysztof Mika, który idealnie wyłożył piłkę Adrianowi Kublikowi i było 2:0.

Po przerwie więcej z gry miał Piast a gości dobiła trzecia bramka, która zdobył Michał Janek wykorzystując precyzyjne podanie Adriana Kublika. Na 10 minut przed końcem przed znakomitą szansę na podwyższenie rezultatu miał bramkarz Piasta Dawid Turkowicz, jednak jego uderzenie z rzutu karnego obronił golkiper ze Świdnicy. Chwile później szanse na gola miał Tomasz Koprowski, jednak jego strzał głową minimalnie minął bramkę świdniczan.

W 87 minucie Adrian Adamus zdobył honorowego gola dla gości. Riposta Piasta była niemal natychmiastowa. W 89 minucie na listę strzelców wpisał się Sławomir Osicki, który kapitalnym strzałem z około 25 metrów umieścił piłkę w okienku bramki Stali.

Piast Nowa Ruda – Stal Świdnica 4:1 (2:0)

Bramki: Piast – Kublik 2, Janek, S. Osicki; Stal – Adamus